Brama z kwiatów, łąka kwietna, nowe podświetlenie pofabrycznych hal, system identyfikacji wizualnej i przede wszystkim nowe punkty z gastronomią. Taki obraz zobaczą mieszkańcy po przybyciu do Fabryki Pełnej Życia w śródmieściu Dąbrowy Górniczej. Nowy sezon rusza 28 maja.

W piątek, 28 maja, rusza nowy sezon w Fabryce Pełnej Życia w śródmieściu Dąbrowy Górniczej. – Zaczynamy, tak jak w ubiegłym roku od festiwalu food trucków. Przez trzy dni, od piątku do niedzieli (28-30 maja), będzie można się delektować kuchnią z całego świata. Organizatorzy Food Festu zapowiadają najlepszy street food, masę autorskiej kuchni, specjały z całego świata i pyszne desery – mówi Adam Pawlicki z Fabryki Pełnej Życia.

Ale to nie koniec gastronomicznych atrakcji, bo w tym sezonie na stałe będziemy zapraszać do 5 punktów z jedzeniem i napojami. Pizza, burgery, lody, desery i ciekawie skomponowane koktajle to tylko niektóre z kulinarnych atrakcji naszej Strefy Smaku, która mamy nadzieję zadowoli wielbicieli dobrego jedzenia – dodaje.

Fabryka Pełna Życia w Dąbrowie Górniczej – fot. mat. pras.

Muzyka, teatr i zieleń

Na otwarcie sezonu nie zabraknie akcentów muzycznych i teatralnych. W piątek (28 maja) i w sobotę (29 maja) od godz.18.00 zagra DJ Komx, a w niedzielę (30 maja) o godz. 19.00 Teatr TOF działający przy Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej wystawi sztukę Tadeusza Różewicza „Stara kobieta wysiaduje”, poruszającą aktualne tematy społeczne w tekście sprzed ponad 50 lat.

Fabryka Pełna Życia w Dąbrowie Górniczej – fot. mat. pras.

W czerwcu pierwsze koncerty

W czerwcu planowane są pierwsze koncerty, a także kolejne występy DJ-ów. W FpŻ będą mogli świetnie się bawić także rodzice z dziećmi na specjalnych warsztatach, a dla pragnących odrobiny rekreacji i skupienia zajęcia z jogi. – Nasz letni kalendarz imprez przewiduje także potańcówki dla seniorów w ramach Dąbrowskiego Dnia Seniora, bo i na takich odbiorcach nam zależy – mówi Adam Pawlicki.

– Zawsze podkreślamy, że ważne jest dla nas kreowanie zielonej przestrzeni miejskiej, stąd pomysł na specjalną bramę z kwiatami, to z pewnością spodoba się miłośnikom instagramowych zdjęć i relacji. Na łące kwietnej widzieliśmy już przebijające się pierwsze kwiaty i nie zapominajmy, że do dyspozycji mieszkańców są miejska łąka i boisko do siatkówki – zachęca Wojciech Czyżewski, prezes spółki Fabryka Pełna Życia.

Fabryka Pełna Życia w Dąbrowie Górniczej – fot. mat. pras.

Wspólnie z Muzeum Miejskim „Sztygarka” przygotowaliśmy ekspozycję, którą będzie można oglądać przy jednej z poprzemysłowych hal. Lokomotywa z ostatniej zagłębiowskiej kopalni, czy wagony typu Granby. Wszystko starannie opisane i wyeksponowane w ciekawy sposób – dodaje.

– „Jutro ma to do siebie, że będzie inne niż dziś.” To cytat z Charlesa Montgomery`ego i jego dzieła „Miasto szczęśliwe”, będący mottem Deklaracji Fabryki Pełnej Życia. Do jej lektury zachęcamy już na miejscu w Fabryce, a my zgodnie z tym przesłaniem liczymy na zwycięską walkę z pandemią i pozytywny odbiór naszej oferty przez mieszkańców nie tylko Dąbrowy Górniczej, ale też innych miast naszego województwa – podkreśla Wojciech Czyżewski.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Fabryka Pełna Życia ma się wyróżniać w przestrzeni miejskiej