Po gwałtownym załamaniu pogody, pracownicy MZUK otrzymali wiele negatywnych i obrażających komentarzy, w których sugerowano, że nie wykonują swoich obowiązków służbowych. Na jeden z nich postanowili odpowiedzieć zapraszając do wspólnej pracy.

„Zima zaskoczyła drogowców” słyszą ostatnio często pracownicy Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Sosnowcu, głównie za sprawą nieodśnieżonych dróg i chodników w mieście. Jednak od początku zarówno pracownicy MZUK, jak i władze miasta zapewniali, że drogi na bieżąco są odśnieżane, jednak była to żmudna walka z trudnymi warunkami pogodowymi.

Część komentujących działania pracowników Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych nie ograniczała się jedynie do powszechnie znanego sloganu, pozwalając sobie na obraźliwe komentarze. Na jeden z nich MZUK postanowił odpowiedzieć akcją „Stop Hejt”.

– Codziennie wkładamy mnóstwo czasu, sił i serca w swoją prace dla miasta. To my po nocach opróżniany kosze na śmieci i sprzątamy po nieodpowiedzialnych mieszkańcach dzikie wysypiska. To my zimą, ale i w ciągu wiosny, lata i jesieni walczymy ze skutkami żywiołów, to my pracownicy Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Sosnowcu dbamy o bezpieczeństwo mieszkańców ustawiając znaki drogowe, obsługując i utrzymując sygnalizacje świetlne i robiąc wiele, wiele innych rzeczy na rzecz miasta, których często nie zauważacie – mówią pracownicy MZUK. – Dlatego czasami zostaje nam jedynie rozłożyć ręce. Ale nigdy się nie poddajemy. Wspólnie tworzymy team, zespół, a nawet rodzinę. Wypowiadając się w takiej formie nie obrażacie loga, czy nazwy ale ludzi, którzy tworzą MZUK – podkreślają.

W ramach akcji zaprosili jednego z komentujących do współpracy.