Policjanci z Dąbrowy Górniczej wyjaśniają okoliczności wypadku na DK1. W wyniku zderzenia dwóch ciężarówek, jeden z kierowców poniósł śmierć.

Do zdarzenia doszło w środę, 17 lutego, tuż po godz. 17:00, na trasie DK1, w okolicach węzła Pogoria. W zdarzeniu tym uczestniczyły dwa samochody ciężarowe. Niestety w wyniku tego zdarzenia 62-letni kierowca ciężarowego renaulta zmarł w szpitalu.

Przez kilka godzin droga była zablokowana. Na miejscu pracowały wszystkie służby. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

– Panujące warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Śliska nawierzchnia, mgły, opady deszczu i śniegu powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża – mówią przedstawiciele policji. – Dlatego tak ważne jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków i sprawdzić stan techniczny swojego samochodu. Zmiana opon na zimowe, kontrola stanu wycieraczek, świateł oraz układu hamulcowego to podstawowe czynności, jakie powinni wykonać kierowcy – dodają.