Około 10 tygodni potrwa remont najważniejszego fragmentu ulicy Gwiezdnej w Zagórzu. Miejski Zakład Usług Komunalnych właśnie otworzył oferty. Wykonaniem prac zainteresowanych jest 12 firm.

Mieszkańców Zagórza czekają kolejne zmiany. Niedługo ruszy remont odcinka ulicy Gwiezdnej. Miejski Zakład Usług Komunalnych właśnie otworzył oferty. Chętnych na to zadanie jest 12 aż firm. Ofert opiewają od 367 do 643 tys. zł.

Remont dotyczy ponad pół kilometrowego odcinka od wysokości siedziby SM „Hutnik” do skrzyżowania prowadzącego do ulicy Rydza-Śmigłego. Droga zapewnia dojazd kilku tysiącom mieszkańców okolicy ulicy Gwiezdnej. Zadanie obejmuje również regulacje kratek i studzienek kanalizacyjnych.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Sosnowieckie Wodociągi po wybudowaniu sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej ułożyły nowy asfalt na odcinku ulicy Gwiezdnej biegnącym w kierunku ul. Hubala-Dobrzańskiego.

Obecnie MZUK analizuje i sprawdza wszystkie nadesłane oferty. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w najbliższych tygodniach zostanie podpisana umowa z wykonawcą.