Czerwony trójkąt, a w nim sylwetka kobiety w ciąży – takie właśnie miejsca parkingowe powstały w warszawskiej dzielnicy Ursynów. Pomysł ten spodobał się też jednemu z sosnowieckich radnych.

Sosnowiecki radny Damian Żurawski chce ułatwić życie kobietom w ciąży i proponuje, aby przed urzędem wydzielić specjalne miejsca parkingowe dla przyszłych matek. – Dla wielu kobiet w ciąży dużym problemem jest podejście kilka kilometrów, czy nawet metrów do urzędu. Kłopotem dla ciężarnej jest również zwykłe wyjście z auta na parkingu, jeśli drugi samochód zaparkowany jest zbyt blisko – zauważa Damian Żurawski.

Radny z Zagórza napisał w tej sprawie interpelację. – Podobne miejsce w ostatnim czasie powstało pod urzędem dzielnicy Ursynów, a także powstają na parkingach przy centrach handlowych. Zostały również wyodrębnione w innych miastach przy instytucjach publicznych. Zazwyczaj są to miejsca parkingowe zlokalizowane przy wejściu do danego obiektu – wyjaśnia.

Pomysł radnego spodobał się wielu mieszkankom Sosnowca, które w mediach społecznościowych podzieliły się swoimi doświadczeniami. – Świetny pomysł! Czasami wyjście z samochodu jest wielkim wyzwaniem, a na ciasnym parkingu to już w ogóle wyczyn – pisze pani Marta. – Pamiętam, jak w ciąży musiałam się przeciskać między autami lub szukać innego miejsca – dodaje pani Magdalena.

Koperta dla rodziców z dziećmi - fot. UM Sosnowiec
Koperta dla rodziców z dziećmi – fot. UM Sosnowiec

Przypomnijmy, że przed sosnowieckim magistratem od niemal roku funkcjonuje już zielona „koperta” dla opiekunów z dziećmi. W zamyśle ma ona ułatwić dostęp do urzędu dla rodziców. Mogą oni zaparkować blisko wejścia, a ponadto, z łatwością wyciągnąć dziecko z samochodu bez narażania się na niebezpieczne sytuacje na drodze.

– Jeżeli okaże się, że nie ma już żadnego wolnego miejsca przed urzędem, aby przeznaczyć je na kobiety w ciąży, to czy miejsce wyznaczone dla rodzin z dziećmi, też może pełnić taką funkcję? – pyta w interpelacji radny Żurawski.

Co myślicie o specjalnych miejscach parkingowych dla kobiet w ciąży? To dobry pomysł?

Czy przed urzędami i w centrach handlowych powinny zostać wyznaczone specjalne miejsca parkingowe dla kobiet w ciąży?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Foto: Facebook/Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy