Pies zaatakował i ugryzł dziecko. Dziewczynka z raną twarzy została przewieziona do szpitala, gdzie została jej udzielona pomoc.

Jaworzniccy policjanci ustalają okoliczności pogryzienia 6-latki przez psa. Dziewczynka z obrażeniami twarzy została przewieziona do szpitala, gdzie została jej udzielona pomoc medyczna. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do groźnego zdarzenia doszło 1 sierpnia około godziny 19.00 na ulicy Wygoda w Jaworznie. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że matka wraz z 6-letnią córką robiły zakupy w sklepie spożywczym. Podczas gdy matka była przy kasach dziecko wyszło przed sklep i najprawdopodobniej chciało pogłaskać psa, który przywiązany bez kagańca oczekiwał na właściciela robiącego zakupy. W pewnym momencie pies zaatakował dziewczynkę i ugryzł ją w usta – przekazał asp. sztab. Michał Nowak z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Policjanci ustalili właściciela psa. Jest nim 53-letnia mieszkanka Jaworzna. Właścicielka czworonoga odpowie teraz za niewłaściwy nadzór nad zwierzęciem i spowodowanie obrażeń ciała dziecka.

Przypomnijmy, że to kolejny już tego typu przypadek. Na początku czerwca pies rasy pitbull pogryzł 11-letniego chłopca.

zagłębie-info