Michał Wcisło został nowym przewodniczącym Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Sosnowcu. Zastąpił Tomasza Niedzielę, który złożył rezygnację.

Tomasz Niedziela nie jest już przewodniczącym sosnowieckich struktur SLD. – W SLD jestem niespełna 20 lat, zaczynałem od szeregowego członka partii w 1999 roku, do dziś miałem przyjemność kierować SLD w Sosnowcu. Jedno jest pewne – moja aktywność polityczna dziś się nie kończy i nadal będę wspierał lewicę – napisał na swoim facebookowym profilu.

Sesja Rady Miejskiej w Sosnowcu – fot. Maciej Łydek/UM Sosnowiec
Sesja Rady Miejskiej w Sosnowcu – fot. Maciej Łydek/UM Sosnowiec

Były kandydat na prezydenta Sosnowca wyjaśnił, że decyzja ta była podyktowana poczuciem odpowiedzialność za wynik SLD w październikowych wyborach samorządowych. Przypomnijmy, że Tomasz Niedziela jako kandydat na prezydenta miasta otrzymał 7359 głosów (8,83 proc.) i zajął trzecie miejsce. Partia wprowadziła do Rady Miasta pięciu radnych (Wojciech Nitwinko, Ryszard Łukawski, Michał Wcisło, Łukasz Litewka i Tomasz Niedziela – przyp.).

Sesja Rady Miejskiej w Sosnowcu – fot. Maciej Łydek/UM Sosnowiec
Sesja Rady Miejskiej w Sosnowcu – fot. Maciej Łydek/UM Sosnowiec

Nowym przewodniczącym Michał Wcisło

Nowym przewodniczącym miejskich struktur organizacji został 26-letni Michał Wcisło, który w ostatnich wyborach zdobył 1146 głosów i został najmłodszym radnym. – To wielkie zobowiązanie wobec wszystkich mieszkańców Sosnowca, a w szczególności kilkunastu tysięcy wyborców lewicy – powiedział.

Michał Wcisło chce, aby partia była bliżej mieszkańców. – Nie sposób opisać na gorąco wszystkich planów, jednak chcę podkreślić, że zamierzam prowadzić organizację tak, aby każdy sosnowiczanin wiedział, że Sojusz Lewicy Demokratycznej zawsze stanie w jego obronie i nie wahał się zwrócić do nas o pomoc. Jest to kwintesencja funkcjonowania organizacji społecznych i partii lewicowych – podkreśla nowy szef SLD w Sosnowcu. – Planujemy odbywać regularne otwarte spotkania w poszczególnych dzielnicach naszego miasta, aby stale reagować na bieżące potrzeby zgłaszane przez sosnowiczan. Nasza drużyna z pewnością posiada odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie, aby w pełni służyć mieszkańcom Sosnowca – dodaje.

Współpraca z prezydentem

Przypomnijmy, że pod koniec stycznia klub radnych SLD podpisał z prezydentem Arkadiuszem Chęcińskim porozumienie o współpracy. – Porozumienie z prezydentem Arkadiuszem Chęcińskim zawiera m.in. dalszy rozwój sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, kwestie komunikacji zbiorowej, politykę senioralną, a także dalsze budowanie pozytywnego wizerunku miasta – tłumaczy Michał Wcisło. – Zależy nam przede wszystkim na zwiększeniu zakresu funkcjonowania Domów Pomocy Społecznej, zapewnieniu miejsc w przedszkolach i żłobkach dla wszystkich najmłodszych mieszkańców Sosnowca, remontach obiektów rekreacyjnych, w szczególności kąpieliska w parku Sieleckim, a także na rozwoju roweru miejskiego w dzielnicach wschodnich i południowych, np. Zagórzu czy Klimontowie – dodaje.

Nowy pełnomocnik prezydenta

Nowym pełnomocnikiem prezydenta został Robert Milczarek. Będzie on odpowiedzialny za elektromobilność. – Nasz przedstawiciel w kierownictwie miasta będzie odpowiadał przede wszystkim za kwestie związane z komunikacją, ze szczególnym uwzględnieniem elektromobilności w mieście – wyjaśnia szef SLD.

Kim jest nowy pełnomocnik prezydenta? Robert Milczarek od lat związany jest z sosnowieckim magistratem. Wcześniej jako inspektor pracował w referacie zarządu ruchu w wydziale organizacji zarządzania drogami i ruchem drogowym.