Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany tradycyjnego pochodu pierwszomajowego w Sosnowcu. Nie odbył się także piknik w parku Sieleckim. Uroczystości ograniczono tylko do złożenia kwiatów.

Dziś Międzynarodowe Święto Ludzi Pracy. Każdego roku sosnowieckie organizacje lewicowe maszerowały wspólnie z setkami mieszkańców w barwnym pochodzie pierwszomajowym. W związku z pandemią koronawirusa tradycyjnego pochodu nie było. Nie odbył się także piknik w parku Sieleckim.

W tym roku uroczystości były bardzo skromne. O godz. 10.00 przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Federacji Młodych Socjaldemokratów, klubu radnych Lewicy oraz wicemarszałka Sejmu RP Włodzimierza Czarzastego złożyli kwiaty pod pomnikiem „Wolność, Praca, Godność” w parku Sieleckim, gdzie tradycyjnie kończy się trasa pochodu.

W ten sposób, choć symbolicznie, oddaliśmy hołd walczącym przez dziesięciolecia o prawa pracownicze mieszkańcom Sosnowca i Zagłębia Dąbrowskiego, przypominając jednocześnie o wciąż aktualnych zagrożeniach wynikających z nieprzestrzegania bezpiecznych i uczciwych warunków pracy. Zwłaszcza w dobie walki z koronawirusem i próbom obciążenia pracowników skutkami kryzysu gospodarczego, co tylnymi drzwiami próbuje przeprowadzić rząd RP przy okazji tzw. tarcz antykryzysowych – mówi Michał Wcisło, przewodniczący SLD w Sosnowcu.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku sytuacja będzie już normalna i wspólnie z mieszkańcami będziemy mogli uczestniczyć w pochodzi i bawić się na pikniku – dodaje Michał Wcisło.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Czy Pomnik Czynu Rewolucyjnego był wizytówką Sosnowca?

11 KOMENTARZE

 1. Czy składający kwiaty pomyśleli o 5000 ofiarach strzałem w potylicę do 1938 w Moskwie?
  Czy pomyśleli o rozwiązaniu w lipcu 1938 KPP przez satrapę Stalina.

 2. Widzący:

  Z deka przegiąłeś: w Moskwie nie było 5 tys ofiar wśród polskich komunistów, ponadto trudno pojąć czy jesteś komunistą rozżalonym na Stalina, czy też antykomunistą, jeśli to drugie, to wiedz, że gdzie człowiek może coś spaprać, to spapra i ofiary kościoła to setki milionów /na przykład/, przy każdej mszy się też nad tym rozwodzisz jak mordowano ludzi na wszystkich kontynentach w trakcie chrystianizacji?

  • Do Anonima
   Liczba którą podałem jest minimalną
   Owszem przeczytałem mi.Torę,Nowy Testament a także Koran i 55 tomów Dzieł Lenina.
   Czy wiesz że brat wywrotowca Lenina Aleksander dokonał nieudanego zamachu na księcia Aleksandra wspólnie z Bronisławem bratem Piłsudskiego?
   Już z Tobą nie będę polemizował bo piszesz o księdzach a ten artykuł nie dotyczy tego tematu. Zachowujesz się jak szczekacze polityczny.

 3. Wcisło – Wy byście nawet tyle nie zrobili dla firm i pracowników, a jeśli już to obstawiam, że zadłużenie państwa znowu wystrzeliłoby mocno w górę. Obiecanki wszystko wszystkim jak mają teraz miejsce tak by się kończyło i znowu kluby paryskie czy londyńskie …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here