Rafał Adamczyk to sprawny samorządowiec i bliski współpracownik prezydenta Będzina. Teraz będzie reprezentował nasz region w Sejmie.

Rafał Adamczyk startował z drugiego miejsca z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej do Sejmu w okręgu nr 32, który obejmuje Dąbrowę Górniczą, Jaworzno, Sosnowiec oraz powiaty będziński i zawierciański.

Będziński samorządowiec otrzymał 12 148 głosów. – Lewica wraca do Sejmu, Zagłębie będzie miało swój głos w Warszawie. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaufali Lewicy i jej programowi. Serdeczne podziękowania również dla tych, którzy mnie wspierali. Przed nami cztery lata ciężkiej pracy. Dla Polski i Zagłębia – napisał w mediach społecznościowych.

Kim jest Rafał Adamczyk?

45-letni Rafał Adamczyk jest absolwentem Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu urbanistyki i planowania przestrzennego.

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w samorządzie. Pracował w Urzędzie Miejskim w Będzinie jako m.in. naczelnik Wydziału Strategii i Rozwoju Miasta. Był wiceprezydentem Będzina Łukasza Komoniewskiego.

Po wyborach samorządowych w 2018 roku Rafał Adamczyk został pełnomocnikiem prezydenta Będzina. Jest również radnym w Radzie Powiatu Będzińskiego.

W wyborach w 2019 roku uzyskał mandat posła na Sejm IX kadencji, otrzymując w okręgu sosnowieckim 12 148 głosów.

Sylwetki posłów z Zagłębia: Ewa Malik, Waldemar Andzel, Robert Warwas, Danuta Nowicka (Prawo i Sprawiedliwość), Barbara Dolniak, Wojciech Saługa, Mateusz Bochenek (Koalicja Obywatelska), Włodzimierz Czarzasty, Rafał Adamczyk (SLD).