Za nami pierwsza sesja nowej kadencji Rady Miejskiej w Sosnowcu. Wybrani w wyborach samorządowych radni oraz prezydent złożyli ślubowanie. Wybrano też nowego przewodniczącego rady.

W czwartek, 22 listopada, odbyła się pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej w Sosnowcu. Otworzył ją radny senior Ryszard Łukawski, który po czteroletniej przerwie wraca do sosnowieckiej polityki.

Na początku wszyscy radni złożyli uroczyste ślubowanie. W tej kadencji radnymi są: Mateusz Bochenek, Jacek Dudek, Danuta Gojna-Ucińska, Bartosz Górski, Joanna Jończyk, Michał Kaźmierczak, Łukasz Krawiec, Wojciech Kulawiak, Łukasz Litewka, Ryszard Łukawski, Grzegorz Mentel, Tomasz Niedziela, Wojciech Nitwinko, Piotr Ociepka, Wanda Olko, Tadeusz Sokołowski, Ewa Szota, Michał Wcisło, Grażyna Welon, Kamil Wnuk, Paweł Wojtusiak, Michał Zając, Renata Zmarzlińska-Kulik, Damian Żurawski.

Sesja Rady Miejskiej w Sosnowcu – fot. Maciej Łydek/UM Sosnowiec
Sesja Rady Miejskiej w Sosnowcu – fot. Maciej Łydek/UM Sosnowiec

Potem ślubowanie złożył prezydent Arkadiusz Chęciński, który jeszcze raz dziękował mieszkańcom za głosy oraz mówił o planach na najbliższe miesiące. – Dziękuję raz jeszcze wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos w tegorocznych wyborach samorządowych. Cieszę się z frekwencji, która była najwyższą w historii wyborów samorządowych w naszym mieście. Przez cztery lata wraz ze swoimi współpracownikami, pracownikami Urzędu Miejskiego, jednostek podległych, radnymi zmienialiśmy Sosnowiec. Efekty są już widoczne, ale zdajemy sobie sprawę, jak wiele jeszcze pracy przed nami. Podczas kolejnej, 5-letniej kadencji będziemy dalej robić wszystko, aby Sosnowiec był miejscem, w którym chce się żyć, mieszkać, spędzać wolny czas. Miastem, które chętnie odwiedzać będą mieszkańcy ościennych gmin. Liczę na owocną współpracę z radnymi. Współpracę ponad podziałami dla dobra naszego miasta. Bądźmy dumni z Sosnowca – powiedział prezydent Arkadiusz Chęciński.

Sesja Rady Miejskiej w Sosnowcu – fot. Maciej Łydek/UM Sosnowiec
Sesja Rady Miejskiej w Sosnowcu – fot. Maciej Łydek/UM Sosnowiec

W kierownictwie bez zmian

Prezydent Sosnowca przedstawił również swoich najbliższych współpracowników. W kierownictwie miasta pozostają Zbigniew Byszewski, Anna Jedynak i Jeremiasz Świerzawski.

Sesja Rady Miejskiej w Sosnowcu – fot. Maciej Łydek/UM Sosnowiec
Sesja Rady Miejskiej w Sosnowcu – fot. Maciej Łydek/UM Sosnowiec

Najmłodszy przewodniczący w historii

Nowym przewodniczącym Rady Miejskiej został 25-letni Mateusz Bochenek. Byłego pełnomocnika prezydenta ds.dialogu i komunikacji społecznej w tajnym głosowaniu poparło 18 z 25 radnych. W ten sposób został najmłodszych przewodniczącym w historii sosnowieckiego samorządu.

– To jeden z tych dni w moim życiu, który zapamiętam na zawsze. Dziękuję radnym za wybór i zaufanie, którym zostałem obdarzony. Wkraczam na nową drogę. To zaszczyt pracować dla dobra miasta. Przez kilka ostatnich lat poznałem od środka pracę samorządu. Nabyte doświadczenie na pewno pomoże mi w sprawowaniu funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej. Dziękuję panu prezydentowi za kilka ostatnich lat współpracy, jak również wszystkim, z którymi miałem możliwość współpracować. Dziękuję kierownictwu miasta, naczelnikom wydziałów i wszystkim pracownikom urzędu, jak również placówek podległych za dotychczasową współpracę – powiedział po wyborze.

Wiceprzewodniczącymi sosnowieckiej rady zostali Paweł Wojtusiak i Tomasz Niedziela.

Skomentuj przez Facebook

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here