echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Mural w centrum miasta to niejedyny, jaki powstanie na terenie miasta. Niedawno nowy obraz pojawił się także na murze okalającym teren Sosnowieckich Wodociągów w dzielnicy Maczki.

Nowy mural w Maczkach powstał z inicjatywy Miejskiego Klubu Maczki oraz Mateusza Bochenka – asystenta prezydenta miasta. – Od dawna myśleliśmy o ozdobieniu Klubu i jego bezpośredniego otoczenia muralami nawiązującymi do bogatej historii dzielnicy – mówi Agnieszka Kozińska, dyrektor Miejskiego Klubu Maczki.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy mural w mieście będzie nawiązywał do jego historii

Odnowiony mur poza walorami estetycznymi ma nawiązywać do historii miasta i jego charakterystycznych obiektów.

– Zamysłem naszym, oprócz poprawy estetyki otoczenia, było także nawiązanie do historii Maczek – dlatego też zobaczymy na nim wizerunek zabytkowego dworca kolejowego, kościoła oraz nieistniejących już zabudowań kolejowych. Znajdziemy również historyczną nazwę dzielnicy (Granica) oraz rok przyłączenia Maczek do Sosnowca (1975). Nawiązaniem zaś do Wodociągów jest wizerunek pompy, którą w oryginale można zobaczyć przed bramą wjazdową – tłumaczy Agnieszka Kozińska.

Za jego wykonaniem stoją profesjonalni graficiarze oraz uczestnicy zajęć w klubie, którzy w ten sposób odcisnęli swój ślad na powstającym dziele. – Do zaprojektowania i wykonania muralu zaprosiliśmy artystów z grupy Hello Art, doświadczonych w sztuce ozdabianie przestrzeni (między innymi murale w przejściach podziemnych w Sosnowcu). Okazali się nie tylko bardzo profesjonalni i otwarci na wszelkie nasze sugestie, ale również doskonale współpracowali z młodzieżą – dodaje Kozińska.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);