Balans na linach to tytuł nowego muralu, który pojawi się w Sosnowcu. Właśnie ruszyły prace przy kolejnym malowidle ściennym, które ozdobi kamienicę przy ulicy Małachowskiego 36.

W Sosnowcu powstanie kolejny mural. Szesnastometrowe rusztowania, cztery tygodnie pracy i 160 litrów farby – tak w skrócie można opisać realizacją prac, które właśnie się rozpoczęły. Autorką projektu pt. „Balans na linach” jest Ewa De Luca, która specjalizuje się w obrazach i malarstwie naściennym. Jej projekt został wybrany w postępowaniu konkursowym.

– Kiedy powstał ten projekt, wiedziałam, że się spodoba. Kompozycja obrazu nie jest prosta w realizacji, ale bardzo dobrze wpisuje się w przestrzeń, jaką mam do zagospodarowania – mówi Ewa De Luca, autorka projektu. – Najbardziej zależało mi na tym, aby wykorzystać istniejące elementy, takie jak załamania bryły kamienicy i okna jako elementy kompozycji – dodaje.

Trójwymiarowy projekt, który już niedługo stanie się częścią sosnowieckiego krajobrazu, przedstawia człowieka, który przygotowuje się do przejścia po linie rozciągniętej pomiędzy budynkami po dwóch stronach ulicy. Budynki – starodawne kamieniczki zostały w projekcie umieszczone na dwóch wysuniętych częściach budynku.

Ogromny obraz najlepiej będzie widoczny dla osób przemieszczających się ulicą Mościckiego w kierunku ulicy Małachowskiego. Wówczas widoczna będzie gra poszczególnych elementów muralu, które wraz ze zmianą perspektywy, będą odkrywały przed oglądającymi nowe elementy.

Prace Ewy De Luca można oglądać na terenie całej Polski w miejscach użyteczności publicznej. Powstawaniu murala towarzyszy wystawa jej prac, które można zobaczyć w witrynie narożnego lokalu na styku ulic Modrzejowskiej i Kościelnej.

To kolejny mural w mieście. We wrześniu, odsłonięto mural „Sosnowy początek”, który nawiązuje do historii miasta. Wcześniej, w mieście powstał m.in. mural przedstawiający żółtą Warszawę, kolorowego nosorożca czy ułanów.

CZYTAJ TAKŻE:

Las w środku miasta przypomina o historii miasta i promuje ekologię

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here