Za nami drugi dzień Urodzin Piasków. Na stadionie Górnika Piaski przybyły tłumy mieszkańców Czeladzi. Gwiazdą wieczoru był uwielbiany przez Polaków Marcin Daniec, który rozbawił publiczność do łez.

Sobotnia impreza rozpoczęła się uroczystym przemarszem orkiestry górniczej z władzami miasta i mieszkańcami Czeladzi na stadion Górnika Piaski. Tam po krótkim obrzędzie dożynkowym i prezentacji drużyn Górnika Piaski i Akademii Piłki Nożnej, każdy znalazł coś dla siebie. Na scenie wystąpili obchodzący w tym roku 50-lecie swojej działalności zespół No to co, a także Marcin Daniec oraz Fisher.

Publiczność bawiła się wyśmienicie i dała się porwać do zabawy. – Bardzo udana impreza. Mieszkam na Piaskach od urodzenia i cieszę się, że takie imprezy nie omijają też naszej dzielnicy. To miłe, że nasze władze nie zapominają o nas – powiedziała nam pani Bogusława. Dla najmłodszych mieszkańców Czeladzi również czekało wiele atrakcji.

Tegoroczne Urodziny Piasków rozpoczęły się w piątek w Kopalni Kultury. Tego dnia otwarto bowiem Kino Kopalni Kultury. W niedzielę, 10 września, na stadionie Górnika Piaski odbywa się festyn rodzinny „Rodzina na plus!”. Od godz. 10.00 do 16.00 na mieszkańców czekać będą gry i zabawy, animacje dla dzieci, a także karaoke i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Patronem medialnym wydarzenia jest tygodnik Twoje Zagłębie.