W Sosnowcu odsłonięto nowy mural. Można go oglądać na ścianie kamienicy przy ulicy Kościelnej 4. „Sosnowy początek” nawiązuje do historii miasta.

Praca nosi tytuł „Sosnowy początek”, co nawiązuje do samej nazwy miasta, a sosnowy las ma uświadamiać mieszkańcom wartości ekologiczne i przyrodnicze, a także przypominać, na jakim terenie powstał zwarty ośrodek miejski. To nawiązanie do czasów, gdy zamiast miasta, rósł tu sosnowy bór.

Projekt przygotowała sosnowiczanka Małgorzata Rozenau, związana z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach. – Cieszę się, że miałam przyjemność wykonać ten projekt. Mam nadzieję, że będzie on nie tylko opowiadał historię miasta, ale także rozpocznie ekologiczną kampanię na jego rzecz – mówiła Małgorzata Rozenau.

Oficjalnemu otwarciu muralu towarzyszyły warsztat rodzinny z budowania domków dla owadów, wykład Jarosława Kasprzyka z Klubu Gaja oraz sekcji rytmicznej zespołu WaDaDa. Była to także doskonałą okazja do spotkania i rozmów z autorką i wykonawcami – Mariuszem Kręciszem, Dariuszem Paczkowskim, Witoldem Szwedkowskim.

Ponadto, każdy z uczestników wydarzenia otrzymał pamiątkową pocztówkę przedstawiającą nowy mural.

Mural jest kontynuacją zapoczątkowanego trzy lata temu projektu Zamku Sieleckiego i Muzeum w Sosnowcu. W ramach projektu, co roku, w różnych miejscach miasta, mają pojawiać się nowe malowidła – prace sosnowieckich artystów.

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. Chciałbym aby za tym murawe poszły czyny. Proszę o sadzenie sosen w Sosnowcu. To piękne drzera. Odporne i szybko rosną. Są zielone pręż cały rok.

  2. Coś panie dyrektorki smutne na zdjęciach czyżby ich wszystko przerosło??? i Gdzie jest nowa TRZECIA pani Dyrektor???? oj nie dobry ten nowy układ wśród nauczycieli.i ciekawe czy ksiądz proboszcz udzielił dyspensy w piątek na imprezę na sali gimnastycznej ???? DOBRĄ ZROBILI SOBIE KAMPANIE WYBORCZĄ!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here