Kompleksowa przebudowa toalet, kapitalny remont korytarza i przedsionka włącznie z wymianą drzwi wejściowych i wewnętrznych oraz zakup sprzętu nagłośnieniowego i oświetleniowego – to zakres prac, które przeprowadzono w budynku Miejskiego Klubu „Maczki”.

Metamorfoza jaką przeszedł Miejski Klub „Maczki” zrealizowana została dzięki głosom mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. – Projekt zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego 2019 dotyczył remontu ogólnodostępnych pomieszczeń Miejskiego Klubu „Maczki”. Przeprowadzona modernizacja sprawiła, że wyremontowana przestrzeń stała się stylistycznie spójna z resztą klubu, stworzono również małą poczekalnię z fotelami i miejscem na czasopisma przeznaczoną dla rodziców uczestniczących w zajęciach dzieci. Zamiast ciasnych i niewygodnych toalet powstały z kolei przestronne i nowoczesne pomieszczenia, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – wylicza Agnieszka Skrzyńska, dyrektor Miejskiego Klubu „Maczki”.

Zakup sprzętu oświetleniowego i nagłośnieniowego pozwoli na uatrakcyjnienie organizowanych koncertów i uniezależnienie się w pewnym stopniu od firm zewnętrznych. – Miejski Klub „Maczki” organizuje imprezy o zasięgu regionalnym oraz ogólnokrajowym co sprawia, że jego wygląd i funkcjonalność stanowią wizytówkę miasta. Niezmiernie cieszymy się, że instytucja w której pracujemy staje się bardziej nowoczesna i przyjazna. Ma to ogromne znaczenie zważywszy na rolę jaką pełni klub w życiu dzielnicy. Dla mieszkańców Maczek i sąsiednich dzielnic to miejsce spotkań, warsztatów i koncertów, dla dzieci i młodzieży obowiązkowy punkt w harmonogramie dnia. Dlatego raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zagłosowali na nasz projekt w VI edycji budżetu obywatelskiego – dodaje dyrektor klubu.