echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Prezydent Jaworzna Paweł Silbert wystąpi do Rady Miejskiej z inicjatywą pomocy mieszkańcom gminy Nowa Biała na Podhalu, poszkodowanym w niedawnym pożarze kilkudziesięciu zabudowań.

Prezydent Jaworzna Paweł Silbert chce pomóc poszkodowanym mieszkańcom Nowej Białej na Podhalu, którzy ucierpieli w pożarze. Propozycja natychmiastowej pomocy finansowej w kwocie 100 tys. zł, już w czwartek 24 czerwca, trafi pod obrady Rady Miejskiej.

100 tys. zł dla poszkodowanych mieszkańców Nowej Białej na Podhalu

Przypomnijmy. Pożar w Nowej Białej na Podhalu wybuchł w sobotę wieczorem 19 czerwca 2021 roku. Ogień objął powierzchnię około 1 ha, na której znajdowała się zwarta zabudowa – budynki mieszkalne były połączone z gospodarczymi. W różnym stopniu zniszczonych zostało 25 domów oraz 23 budynki gospodarcze. Poszkodowanych zostało kilku mieszkańców. W stanie dobrym, głównie z poparzeniami i podtruciami, trafili do szpitali. Domy musiało opuścić ponad 100 osób, które schroniły się głównie u rodzin i znajomych. Trwają liczne akcje pomocowe, jednak odbudowa domostw, jak i zabezpieczenie odpowiednich środków dopiero się rozpocznie.

– W Nowej Białej na Podhalu wydarzyła się tragedia jakiej dawno już nie widzieliśmy. Na szczęście nikt nie stracił życia w wielkim pożarze. Czujemy się solidarni i chcemy pomóc mieszkańcom gminy, którzy stracili dorobek życia. Już w niedzielny poranek z inicjatywą pomocy finansowej dla poszkodowanych, wystąpił do mnie radny Dawid Domagalski. Ta propozycja jest zgodna z moim przekonaniem o współpracy i niesieniu pomocy przez samorząd, spotkała się również z akceptacją członków Kolegium Konsultacyjnego. Dlatego też, na najbliższej sesji, z budżetu Jaworzna przekazane zostaną środki finansowe w kwocie 100 tys. zł, które pomogą odbudować się po pożarze mieszkańcom Nowej Białej – mówi Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

Potrzebna zgoda radnych

Do przekazania pomocy finansowej potrzebna jest zgoda Rady Miejskiej. 24 czerwca odbędzie się sesja rady, podczas której przedstawiony zostanie projekt uchwały zakładający udzielenie pomocy finansowej w kwocie 100 tys. zł. Te środki zapewnią realizację najpilniejszych potrzeb mieszkańcom gminy Nowa Biała.

Jaworznianie, w obliczu tragedii dziejących się w Polsce, potrafią okazywać pomoc. W 2017 roku środki finansowe zostały skierowane do gminy Szubin, która bardzo mocno ucierpiała po potężnych nawałnicach, które przeszły przez woj. kujawsko-pomorskie.

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Odjazdowe świętowanie, czyli dni miasta w nowej formule

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);