W weekend 26 i 27 czerwca odbędą się Dni Jaworzna. Z uwagi na związane ze stanem pandemii kwestie bezpieczeństwa święto miasta będzie miało zupełnie nową formułę.

W ostatni weekend czerwca odbędą się odjazdowe Dni Jaworzna. Mieszkańcy bawić się będą od 16.00 do 21.00. Do Jaworzna przyjedzie dwóch popularnych muzyków: GrubSon i DJ C-BooL.

Kto wystąpi?

GrubSon, czyli Tomasz Iwanca pochodzi z Rybnika. To polski raper, wokalista i producent muzyczny. Artysta cieszy się niezwykłą popularnością. Jako pierwszy pobił rekord YouTub’a w liczbie odsłon, a jego piosenka pod tytułem „Na Szczycie”, jako pierwszy utwór hip-hopowy, zdobyła ponad 100 milionów wyświetleń. GrubSon za swoje albumy zdobywał złote i platynowe płyty. Muzyk znany jest z doskonałego łączenia gatunków muzycznych i eksperymentowania ze środkami wyrazu.

DJ C-BooL to dziś jeden z najpopularniejszych polskich reprezentantów muzyki klubowej. Naprawdę nazywa się Grzegorz Cebula i pochodzi z Pyskowic. Jest didżejem i producentem, który od kilkunastu lat tworzy muzyczne kawałki cenione na klubowych parkietach. Wszystko zaczęło się od numeru Would You Fee. To ten muzyczny utwór przyniósł muzykowi z Pyskowic ogromną popularność, a C-BooL właśnie wtedy z lokalnego muzyka stał się didżejem znanym w całej Polsce i za granicą. Polak do tej pory prezentował swoje muzyczne dzieła między innymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Austrii, czy w Niemczech.

Odjazdowe świętowanie

Nie będzie jednej sceny i wielkich, plenerowych koncertów. Artyści będą jeździć po Jaworznie i odwiedzą mieszkańców w tych miejscach, które zwyczajowo są celem weekendowych spacerów. Sceną stanie się górny pokład piętrowego autobusu bez dachu, którym muzycy będą podróżować po Jaworznie.

– Przed nami kolejna odsłona wielkiego święta naszego miasta i jego mieszkańców. W tym roku postawiliśmy na nową formułę wspólnego świętowania. W sumie w ramach Odjazdowych Dni Jaworzna w ostatni weekend czerwca w naszym mieście odbędzie się 10 minikoncertów, bo obaj artyści wystąpią na każdym z pięciu przystanków. Dzięki takiej organizacji tego wydarzenia unikniemy gromadzenia się tłumów, a zabawa będzie bezpieczna – mówi Monika Komańska, pełnomocnik ds. organizacyjnych Miejskiego Centrum Kultury i Sportu.

Postoje zaplanowane są na terenie Ośrodka Wypoczynkowo-Rekreacyjnego „Sosina”, w GEOsferze, w Parku Lotników, w Parku Podłęże i na Plantach. W tych punktach artyści zagrają swoje znane, popularne i lubiane kawałki. Każdy występ będzie trwał około 20-25 minut.