We wtorek, 8 marca w Zagłębiowskiej Mediatece w Sosnowcu rusza cykl wydarzeń pod wspólną nazwą „Mediateka jest Kobietą”, których centralnym zagadnieniem będzie społeczna i kulturowa rola kobiet.

Rozmowy z zaproszonymi specjalistkami, wystawa, pokazy filmowe, prelekcja, koncert – przybliżą uczestnikom kwestie związane z feminizmem, emancypacją, herstorią i szeroko pojętą walką o prawa kobiet. Zaproszeni do udziału w projekcie goście reprezentują środowiska związane z aktywizmem, kulturą i nauką, a same spotkania będą miały różnorodny, interdyscyplinarny charakter. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny – obowiązują bezpłatne wejściówki.

Na uczestników czeka wiele ciekawych wydarzeń, a wśród nich: wystawa prac Matyldy Damięckiej, wystawa fotograficzna Rafała Opalskiego, prelekcja „Kobiety Zagłębia/Zagłębie kobiet” ze specjalnym udziałem Dziewuch z Sosnowca, pokaz filmów dokumentalnych, koncert zespołu Siksa czy spotkanie Z Tatianą Mindewicz-Puacz.

Wrzuć na luz

8 marca o godz. 18:00 odbędzie się wyjątkowe spotkanie „Wrzuć na luz! I tak nie będziesz idealna” z Tatianą Mindewicz-Puacz – psychoterapeutką, specjalistką psychologii zmiany, autorką książek, mentorką programu „Projekt Lady”. Rozmowę w auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu) poprowadzi Magdalena Boczkowska.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń znaleźć można na stronie Zagłębiowskiej Mediateki.