W poniedziałek rozpoczną się prace przy instalacji lodowiska przed Urzędem Miejskim w Sosnowcu. Oficjalny start w trakcie Manufaktury Świętego Mikołaja 6 grudnia.

Podobnie jak w latach ubiegłych lodowisko będzie czynne w godz. 9.00-21.00 z przerwą na konserwację lodu między godz. 15.00 a 16.00. Ceny za korzystanie z lodu będą takie jak w ubiegłym sezonie, tj. od 9.00-15.00 koszt wstępu wyniesie 1 zł, a w godz. 16.00-21.00 – 2 zł. Wypożyczalnia łyżew: 4 zł za parę. Ostrzenie pary łyżew: 5 zł.

– Po raz kolejny udostępnimy lodowisko w centrum Sosnowca. Minione lata pokazały, że ta forma aktywnego spędzania wolnego czasu zimą cieszy się wśród naszych mieszkańców sporym zainteresowaniem, stąd decyzja o ponownym uruchomieniu lodowiska przed Urzędem. Mam nadzieję, że warunki pogodowe pozwolą i wszyscy chętni będą mogli korzystać z lodu przez całą zimę – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Prace przy instalacji lodowiska rozpoczną się w poniedziałek, 18 listopada. Jednak pierwsze utrudnienia z tym związane mieszkańcy odczują już w weekend, kiedy to wygradzana będzie część parkingu przed Urzędem Miejskim. Chcąc załatwić sprawę urzędową można zaparkować na parkingu pod Ślimakiem lub na nieczynnym boisku obok urzędu.

Trwa montaż miejskiej ślizgawki - fot. UM Sosnowiec
Trwa montaż miejskiej ślizgawki – fot. UM Sosnowiec

Ślizgawka o wymiarach 22×18 m będzie oświetlona oraz odgrodzona bandą, a do dyspozycji mieszkańców będzie szatnia oraz wypożyczalnia łyżew. – Za jakość lodu odpowiada rolba, maszyna do odśnieżania i pielęgnacji lodu. Dla osób, które wcześniej nie próbowały swoich sił na lodzie, czekać będą specjalne chodziki do nauki jazdy na łyżwach – informuje Jerzy Górak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Lodowisko ma być do dyspozycji mieszkańców do 31 marca 2020 roku, chyba że nie pozwolą na to warunki pogodowe. Koszt całego przedsięwzięcia to kwota 150 tys. złotych.