W poniedziałek rozpoczną się prace przy instalacji lodowiska przed Urzędem Miejskim w Sosnowcu. Oficjalny start w trakcie Manufaktury Świętego Mikołaja 6 grudnia.

Podobnie jak w latach ubiegłych lodowisko będzie czynne w godz. 9.00-21.00 z przerwą na konserwację lodu między godz. 15.00 a 16.00. Ceny za korzystanie z lodu będą takie jak w ubiegłym sezonie, tj. od 9.00-15.00 koszt wstępu wyniesie 1 zł, a w godz. 16.00-21.00 – 2 zł. Wypożyczalnia łyżew: 4 zł za parę. Ostrzenie pary łyżew: 5 zł.

– Po raz kolejny udostępnimy lodowisko w centrum Sosnowca. Minione lata pokazały, że ta forma aktywnego spędzania wolnego czasu zimą cieszy się wśród naszych mieszkańców sporym zainteresowaniem, stąd decyzja o ponownym uruchomieniu lodowiska przed Urzędem. Mam nadzieję, że warunki pogodowe pozwolą i wszyscy chętni będą mogli korzystać z lodu przez całą zimę – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Prace przy instalacji lodowiska rozpoczną się w poniedziałek, 18 listopada. Jednak pierwsze utrudnienia z tym związane mieszkańcy odczują już w weekend, kiedy to wygradzana będzie część parkingu przed Urzędem Miejskim. Chcąc załatwić sprawę urzędową można zaparkować na parkingu pod Ślimakiem lub na nieczynnym boisku obok urzędu.

Trwa montaż miejskiej ślizgawki - fot. UM Sosnowiec
Trwa montaż miejskiej ślizgawki – fot. UM Sosnowiec

Ślizgawka o wymiarach 22×18 m będzie oświetlona oraz odgrodzona bandą, a do dyspozycji mieszkańców będzie szatnia oraz wypożyczalnia łyżew. – Za jakość lodu odpowiada rolba, maszyna do odśnieżania i pielęgnacji lodu. Dla osób, które wcześniej nie próbowały swoich sił na lodzie, czekać będą specjalne chodziki do nauki jazdy na łyżwach – informuje Jerzy Górak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Lodowisko ma być do dyspozycji mieszkańców do 31 marca 2020 roku, chyba że nie pozwolą na to warunki pogodowe. Koszt całego przedsięwzięcia to kwota 150 tys. złotych.

19 KOMENTARZE

 1. Oczywiście jak większość decyzji Chęcińskiego i ta jest błędna. Ślizgawka przed UM to zabranie połowy parkingu, to całodobowy hałas dręczący okolicznych mieszkańców (nie tylko wrzask dzieciaków, ale przede wszystkim agregat głośno pracujący również w nocy). A wystarczyło tę ślizgawkę zorganizować na placu koło dworca w okolicach Sezamu. Miejsce widoczne z ulicy 3 Mają, ślizgawka uatrakcyjniła by tam centrum miasta, zaktualizowała drugą stronę ulicy już chyba zapomnianą przez sosnowiczan i oczywiście nikomu by tam nie przeszkadzała, bo tam nie ma domów mieszkalnych, ale jak Chęciński ma na to wpaść???

 2. Niestety wódz musi mieć wszystko pod kontrolą tak aby gawiedź nie rozłaziła się po mieście. Nie ma w tym temacie dyskusji i koniec.

 3. Panie Chęciński a co z obiecywaną budową piętrowego parkingu za Sezamem i z obiecywaną przebudową placu między dworcem i Sezamem? Już po wyborach, to zapomniało się???!!!

  • Anonimie przed wyborami się obiecuje a po wyborach realizuje ale tylko to na co nas stać i sen o potędze pozostaje tylko w sferze marzeń.

  • To teraz jeden problem mniej… bo trzeba od razu kierować się na parking koło ślimaka, niż liczyc na cud, że pod urzędem znajdzie się miejsce(jakie to szukanie jest wkur…., może by tak urzędnicy z komunikacji publicznej korzystali, z tej samej co nam oni ja zgotowali)

   • Nie miej Rolniku pretensji do urzędników oni nie mają nic do powiedzenia, przy obecnej dyktaturze sosnowieckiej decydent jest jeden i tylko jego zdanie się liczy.

    • Nie mam nie mam, co prawda mogły by pójść przecieki albo nagrania jak się wódz wobec nich zachowuje …. a tak to tylko wiedzą wtajemniczeni

     • Ta wiedza powinna być bardziej powszechna to może sporo jemu i jego kolegom podległych nie traciło by tyle zdrowia w tej nazwijmy to,, pracy,,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here