Tak, jak zapowiadano, pomimo zmiennej aury, przed Urzędem Miasta w Sosnowcu można ślizgać się na lodowisku.

Podobnie jak w latach ubiegłych lodowisko będzie czynne w godz. 9.00-21.00 z przerwą na konserwację lodu między godz. 15.00 a 16.00. Ceny za korzystanie z lodu będą takie jak w roku ubiegłym.

W godz. 9.00-15.00 bilet wstępu na lodowisko kosztować będzie 1 zł, a w godz. 16.00-21.00 – 2 zł. Wypożyczalnia łyżew: 4 zł za parę. Ostrzenie pary łyżew: 5 zł.

Manufaktura świętego Mikołaja - fot. MC
Manufaktura świętego Mikołaja – fot. MC

– Po raz kolejny udostępnimy lodowisko w centrum Sosnowca. Minione lata pokazały, że ta forma aktywnego spędzania wolnego czasu zimą cieszy się wśród naszych mieszkańców sporym zainteresowaniem, stąd decyzja o ponownym uruchomieniu lodowiska przed urzędem – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Ślizgawka o wymiarach 22×18 m będzie oświetlona oraz odgrodzona bandą, a do dyspozycji mieszkańców jest szatnia oraz wypożyczalnia łyżew.

Lodowisko przed Urzędem Miasta w Sosnowcu – fot. Paweł Leśniak/UM Sosnowiec

– Za jakość lodu odpowiada rolba, maszyna do odśnieżania i pielęgnacji lodu. Dla osób, które wcześniej nie próbowały swoich sił na lodzie, czekać będą specjalne chodziki do nauki jazdy na łyżwach – informuje Jerzy Górak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który dba o lodowisko.