Spółka Zagłębiowski Park Sportowy po raz trzeci ogłosiła przetarg na budowę lodowiska, które w 24 miesiące ma powstać na Górce Środulskiej w Sosnowcu.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o unieważnionym przetargu na budowę stadionu zimowego, czyli trzeciej części Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Na budowę lodowiska miasto zakładało wydać 35,3 mln zł brutto. Tymczasem najtańsze oferty w kolejnych przetargach były o kilkanaście milionów wyższe.

Kilka dni temu ogłoszono trzeci już przetarg. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to oferty zainteresowanych inwestycją firm poznamy 14 listopada. Później Zagłębiowski Park Sportowy planuje jeszcze aukcję elektroniczną. Budowa nowego lodowiska ma potrwać 24 miesiące.

Jak będzie wyglądać lodowisko?

Stadion zimowy (lodowisko) będzie obiektem spełniającym wymagania Światowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF). Obiekt zapewni możliwość organizacji meczów na poziomie ligi krajowej, jak i międzynarodowych. Głównymi użytkownikami stadionu zimowego będą zawodnicy Zagłębia Sosnowiec oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego. Stadion zimowy będzie również funkcjonował jako ogólnodostępna ślizgawka dla mieszkańców Sosnowca i okolic.

Stadion będzie posiadał płytę lodowiska o wymiarach 60×30 m (1800 m kw. powierzchni) i będzie mógł pomieścić ok. 2545 kibiców. Trybuna główna obejmie 2457 miejsc siedzących, w tym 20 miejsc dla osób niepełnosprawnych i 20 dla osób ich towarzyszących.

Przypomnijmy, że lodowisko jest trzecią częścią Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Pod koniec września prezes Karina Skowronek podpisała umowę na budowę hali sportowej. Wybuduje ją, w dwa alta, konsorcjum Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego, lider w konsorcjum z dąbrowskim Przedsiębiorstwem Miejskim MZUM.PL. Bielska firma buduje także nowoczesny stadion piłkarski.

8 KOMENTARZE

  1. Obiekt który powinien powstać w pierwszej kolejności zostaje odstawiony na tor boczny. Tym bardziej że stan Stadionu Zimowego jest co raz gorszy i może za 3-4 lata zostać wyłączony z użytkowania ze względu na bezpieczeństwo. Ciekawe gdzie wtedy mieszkańcy będą mieli kryte lodowisko i gdzie niby będą tak szumnie wspierani przez miasto grać hokeiści. Nie pisząc o uczącej się młodzieży. Kompromitacja Chęcińskiego i jego ekipy.

  2. Najbardziej, jeśli nie jedyny potrzebny obiekt z całej trójki!
    Jeśli pan prezydent kombinuje żeby nie powstał to kolejny raz udowodni, że myśli tylko o swoich interesach i własnych marzeniach.

  3. I dlaczego tak narzekacie? Jeżeli teraz by podpisali umowę o 30 milionów większą od kosztorysu inwestorskiego, to narzekalibyście, że szastają pieniędzmi. Teraz ogłaszają przetarg żeby zaoszczędzić na inwestycji, to też źle, bo nie chcą wybudować albo przedłużają inwestycję. Z całym szacunkiem, ale jesteście nawiedzeni. Cierpliwości.

    • Ale podpisanie umowy na halę za prawie 25 milionów więcej niż przewidywał kosztorys inwestorski to nie jest szastanie pieniędzmi i nie było można jeszcze raz unieważnić przetargu, a następnie ogłosić kolejny?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here