Od wtorku, 24 marca zacznie obowiązywać nowe zarządzenie prezydenta Sosnowca w sprawie zakazu korzystania z placów zabaw i siłowni plenerowych zlokalizowanych na terenie miasta. Za jego złamanie grozi mandat w wysokości 500 złotych.

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, ale także osób z grupy największego ryzyka, czyli seniorów w Sosnowcu zdecydowano o zamknięciu placów zabaw. Nie wszyscy jednak respektowali nowe zasady, bagatelizując ryzyko.

– Niestety dla niektórych tabliczki ostrzegawcze, wygrodzenia placów zabaw czy też zamknięcie ich tam, gdzie jest taka możliwość, nie działa. Nadal obserwujemy na nich ludzi. To sprawia, że grupa kolejnych osób też się wyłamuje i mamy w jednym miejscu kilkanaście osób – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Aby minimalizować rozpowszechnianie się koronawirusa w mieście prezydent podpisał zarządzenie w sprawie zakazu korzystania z placów zabaw i siłowni plenerowych zlokalizowanych na terenie miasta. Zarządzenie zostało przygotowane w oparciu o art. 40 ust. 3 i 4 oraz art. 41 ust. 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. 2019, poz. 506 – t jedn. z późn. zm.). Za złamanie zakazu grozi mandat nawet do 500 zł. Obowiązuje on do odwołania.

– Choć większość Sosnowiczan stosuje się do naszych próśb i działają w myśl akcji #zostańwdomu, pojawiają się jednostkowe przypadki. Chcemy, aby nie było ich w ogóle – podkreśla prezydent Sosnowca.

CZYTAJ TAKŻE:

Koronawirus szaleje, a place zabaw są pełne dzieci? Włodarze apelują o rozwagę