W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju na dwa tygodnie w placówkach oświatowych zawieszono wszystkie zajęcia opiekuńcze, wychowawcze i dydaktyczne. Nie jest to jednak czas wolny dla uczniów, który mogą spędzać na placach zabaw.

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce. Dotychczas w Polsce jest 177 zakażonych wirusem, a liczba tą cięgle rośnie. Aby minimalizować rozpowszechnianie się koronawirusa w kraju szef Ministerstwa Edukacji Narodowej zdecydował o zawieszeniu zajęć w placówkach oświatowych. Uczniowie wrócą do nauki po dwóch tygodniach, czyli 30 marca.

Dla uczniów nie oznacza to jednak wolnego od nauki, nie są to dodatkowe dwa tygodnie ferii czy wakacji, które mogą spędzać na spotkaniach ze znajomymi czy zabawie na placach zabaw. Mimo zagrożenia, nie wszyscy o tym pamiętają i chętnie korzystają z zabawy na świeżym powietrzu.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, ale także osób z grupy największego ryzyka, czyli seniorów w Sosnowcu zdecydowano o zamknięciu placów zabaw. – Wszyscy musimy się uzbroić w cierpliwość i być solidarni w walce z wirusem. Wiem, że pogoda zachęca do wyjść na dwór, ale skupiska ludności w chwili obecnej musimy omijać szerokim łukiem. Stąd decyzja o czasowym zamknięciu placów zabaw. Proszę respektować te ograniczenia, które są tylko i wyłącznie dla dobra nas wszystkich – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

O rozwagę apelują także pozostali włodarze zagłębiowskich miast i gmin. Wspólne patrole policji i straży miejskiej mają kontrolować zarówno galerie handlowe oraz place zabaw i parki czy wszyscy stosują się do obowiązujących zasad.

Należy podkreślić, że podczas kwarantanny nauka powinna odbywać się w domu, a uczniowie powinni ten czas jak najlepiej wykorzystać na zgłębianie wiedzy i swoich zainteresowań. Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca nauczycieli, by wspierali i zachęcali uczniów do samodzielnej pracy w domu.

W ubiegłym tygodniu, podobnie jak w innych miastach, zawieszono funkcjonowanie instytucji kultury – teatrów, oper, filharmonii, muzeów i kin, a także bibliotek i domów kultury.

CZYTAJ TAKŻE:

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w placówkach oświatowych

Skomentuj przez Facebook

7 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here