Piłkarze Zagłębia kolejny tydzień będą ćwiczyli indywidualnie w domach. Wszystko przez rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa.

Sportowa kwarantanna trwa w najlepsze. Rozgrywki Fortuna 1 Ligi zostały zawieszone przynajmniej do 26 kwietnia. Oznacza to przymusową przerwę.

Obiekty sportowe w naszym kraju są zamknięte, a sportowcy przygotowują się indywidualnie. – Znajdujemy się w trudnej sytuacji, nikt z nas czegoś takiego nie pamięta. To ciężki okres – przyznaje Dariusz Dudek, trener Zagłębia.

PRZECZYTAJ: Dariusz Dudek: Znajdujemy się w trudnej sytuacji

Sosnowiczanie co najmniej do niedzieli, 29 marca, pracować będą według rozpiski przygotowanej przez trenera Dariusza Dudka i jego współpracowników. – Nic się nie zmieniło, obowiązują te same procedury, które wdrożyliśmy wcześniej. Stosujemy się do zasad bezpieczeństwa, które dotyczą wszystkich naszych obywateli – mówi trener Dariusz Dudek.

Domowa kwarantanna potrwa co najmniej do 29 marca. Później, w zależności od rozwoju sytuacji w naszym kraju, trener Dudek wspólnie z prezesem Marcinem Jaroszewskim podejmą kolejne decyzje.

Ten trudny dla wszystkich czas zawodnicy wcześniej kontuzjowani wykorzystują na rekonwalescencję, by jak najszybciej wrócić do normalnej formy fizycznej. Dotyczy to m.in. Michała Górala, Quentina Seedorfa czy też Huberta Sycha.