Cibo Pazzesco to nowa nazwa pizzerii Magiliana, która przeszła kuchenne rewolucje. Odcinek kręcony w Sosnowcu zostanie wyemitowany na antenie TVN w czwartek.

Królowa polskiej gastronomii powraca do stolicy Zagłębia. Tym razem, znana restauratorka wraz z Kuchennymi Rewolucjami przybyła z pomocą pizzerii Magiliana.

Marcin, właściciel lokalu przy Dmowskiego, jako zawodowy kierowca często odwiedzał Włochy. W Neapolu zachwyciły go pizzerie, w których fascynowała go sprawność i szybkość, z jaką pracowali i podawali dania Włosi. Podczas podróży marzył, że kiedyś sam będzie właścicielem lokalu pełnego ludzi.

Zapał Marcina i czarowne wizje posiadania włoskiej pizzerii przekonały jego życiową partnerkę, Iwonę, by pomogła mu otworzyć własną restaurację. Kiedy pojawiła się możliwość zakupu wolno stojącego budynku na jednym z osiedli Sosnowca, nie czekali zbyt długo z podjęciem decyzji (kredyt zaciągnęli wspólnie). Restauracja została nazwana tak jak jedna ze stacji metra w Rzymie – Magilliana, którą Marcin zapamiętał ze swoich podróży.

Niestety stworzenie włoskiej pizzerii w Sosnowcu okazało się być trudniejsze, niż wydawało się na początku. Magiliana na co dzień świeci pustką, goście pojawiają się sporadycznie, a co za tym idzie, pieniądze w kasie również. Załamani sytuacją właściciele postanowili na pomoc wezwać Magdę Gessler.

Pizza z pulpetami czy pasztetem? Il Pino przeszło metamorfozę

Dotychczas pizzeria Magiliana, restauracja działająca od 2008 roku, serwowała swoim gościom pizzę prosto z pieca, makarony, sałatki, kanapki, lane piwo oraz tradycyjne dania, jak u mamy. Po Kuchennych Rewolucjach lokal wciąż serwować będzie włoską kuchnię, ze świeżymi, włoskimi składnikami oraz pyszne kanapki. Magda Gessler zaproponowała Bocco angelo, rosół z kluseczkami z parmezanu oraz pizzę Cibo pazzesco.

Sosnowiec ma prawdziwą włoską wyspę – zachwala Magda Gessler

Co jeszcze się zmieniło? Wnętrze. W lokalu pojawiły się drewniane stoły z pasiastymi obrusami oraz kolorowymi akcentami. Jednak to nie koniec zmian, jakie czekają na mieszkańców. Na frontowej ścianie powstało kolorowe graffiti z kuchennym motywem. W jego powstanie zaangażowali się także sami mieszkańcy Sosnowca.

Zmagania sosnowieckiej restauracji znajdującej się przy ulicy Dmowskiego będzie można oglądać w czwartek, 12 października, od godz. 21:30 w TVN.