Królowa polskiej gastronomii powraca. Po wakacyjnej przerwie na antenie TVN pojawi się popularny program „Kuchenne Rewolucje”. W inauguracyjnym odcinku podziwiać będzie można przemianę sosnowieckiej restauracji Sale&Pepe.

Tym razem, znana restauratorka wraz z Kuchennymi Rewolucjami przybyła z pomocą pizzerii Sale&Pepe. Dawid, właściciel lokalu może powiedzieć o sobie, że „z niejednego pieca jadł chleb”. Pracował jako piekarz , prowadził komis samochodowy; był także zatrudniony w Niemczech, Anglii i Szwecji. Mając za sobą różne doświadczenia zawodowe, postanowił zaryzykować. Razem z przyjacielem otworzył własny lokal – tak narodziło się „Sale & Pepe”, w założeniu – prawdziwie włoska pizzeria.

Kiedy Dawid zainwestował swoje pieniądze, w ostatniej chwili z przedsięwzięcia wycofał się jego wspólnik. Mężczyzna poczuł się oszukany, ale przede wszystkim, został sam z biznesem, na którym się nie znał. Jednak dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu pizzeria zdobyła grono zadowolonych klientów.

Niestety, pomimo swoich ambicji, właściciel jest przemęczony, często bywa rozdrażniony i nie ma do nikogo zaufania, a jego pizzeria zaczęła być w coraz gorszej kondycji. Tym razem o pomoc Magdę Gessler poprosili nie właściciele, a jedna z klientek „Sale & Pepe”.

Królowa polskiej gastronomii od razu była bezlitosna i wytknęła właścicielowi, że zabiera się za coś, na czym się nie zna. – Jaki syf, to jest szynka? – mówiła wzburzona Gessler. – Dawanie jeść to spora odpowiedzialność, a ty tego nie czujesz – podkreślała.

Kuchenne rewolucje w Sosnowcu - fot. Il Pino

W trakcie rewolucji doszło do wielu spięć pomiędzy właścicielem a kuchenną reformatorką, przez co dalsze losy rewolucji stały pod znakiem zapytania. Na szczęście udało się pomyślnie przeprowadzić ją do końca. W trakcie trzydniowej metamorfozy Magda Gessler, „niekwestionowany autorytet kulinarny, który z zabójczą skutecznością wypełnia swoją misję”, zmieniła nie tylko menu, ale także wystrój oraz nazwę. Obecnie pizzeria „Il Pino” serwuje pyszną pizzę z pieca opalanego drewnem.

Zmagania sosnowieckiej restauracji znajdującej się przy ul. Pawiej będzie można oglądać w czwartek, 7 września, od godz. 21:30 w TVN.