Tajemniczy gość odmienił wnętrze, menu i nazwę sosnowieckiej restauracji Polski Nie-Rząd. Za zmianą stoi Magda Gessler, o czym świadczą informacje na stronie internetowej restauracji. Przebieg rewolucji będzie można zobaczyć w telewizji wiosną.

Magda Gessler z powodzeniem od wielu lat prowadzi polską wersję programu „Kuchenne Rewolucje”, w którym zmienia restauracje, których głównym problemem są złe smaki, produkty i niewłaściwe podejście do klienta. Magda Gessler przybywała na pomoc wielu restauracjom, także tym z Zagłębia Dąbrowskiego.

Tym razem swojego wsparcia udzieliła sosnowieckiej restauracji Polski Nie-Rząd, która dotychczas zwracała na siebie uwagę dzięki oryginalnym nazwom potraw, które nawiązują do nazwisk polityków obozu rządzącego. W karcie znaleźć można było m.in. Obietnicę Kaczafiego, StraSZYDŁO po Małopolsku, Zioberko po Krakowsku, Kotlet ByleJaki czy Pincet plus.

Wiadomo już, że Magda Gessler – „niekwestionowany autorytet kulinarny, który z zabójczą skutecznością wypełnia swoją misję”, w dotychczasowej restauracji Polski Nie-Rząd zmieniła wystrój, menu oraz nazwę. Niestety umowa z producentami programu zabrania właścicielom restauracji ujawniać szczegóły rewolucji.

Jednak dzięki udostępnionym zdjęciom oraz stronie internetowej możemy poznać kilka szczegółów. Najważniejszym jest zmiana nazwy na Idziemy w góry. Kolejnym jest zmieniony wystrój, utrzymany w górskim klimacie. W restauracji znaleźć już można dania przygotowane z Magdą Gessler, takie jak: Zagłębiacy i górale, Bandycka polewka, Baranina z bacówki z puree i buraczkami czy Pascha.

menu
Nowe menu – fot. Facebook/ @iwgory

Na wyniki kilkudniowej metamorfozy trzeba zaczekać do emisji odcinka z udziałem restauracji Idziemy w góry. Wtedy też przekonamy się czy restauracja otrzymała akceptację Magdy Gessler po jej ponownej wizycie w tym miejscu. Metamorfozę lokalu zobaczymy w telewizji najprawdopodobniej dopiero wiosną.

CZYTAJ TAKŻE:

Kuchenne Rewolucje w sosnowieckim „Okrąglaku” z zaskakującym finałem