Jak zachęcić dzieci do czytania i mądrej zabawy? Podpowiada wspólne wydawnictwo kultowego magazynu „Świerszczyk” oraz Nowa Era. Przygotowaliśmy konkurs z nagrodami dla najmłodszych.

Wydawnictwo Nowa Era i kultowy magazyn Świerszczyk prezentują nową serię „Lubię czytać ze strzałką”. Pokochają je dzieci i rodzice, bo idealnie łączy korzyści płynące z czytania i mądrej zabawy. To idealny sposób, by zachęcić dziecko do sięgnięcia po książkę.

Seria „Lubię czytać ze strzałką” to książki ze specjalnie opracowanymi graficznie wierszami genialnej poetki Małgorzaty Strzałkowskiej oraz dołączoną pomocą dydaktyczną – specjalną strzałką, która utrwala kierunek czytania i przyzwyczaja wzrok dziecka do podążania za tekstem.

– My po prostu wiemy, jak to się robi! Potrafimy oczarować dzieci światem liter, bo od lat z powodzeniem realizujemy tę proczytelniczą misję w każdym numerze „Świerszczyka”. A teraz nadszedł czas, by opublikować nasze pomysły w formie książek. Dzieci poczują dzięki nim radość czytania, a rodzice i nauczyciele znajdą wiele praktycznych informacji i porad – mówi Małgorzata Węgrzecka, redaktor naczelna Świerszczyka.

Specjalnie dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są trzy książki z serii „Lubię czytać ze strzałką”. Aby je zdobyć wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Za co lubicie święta Bożego Narodzenia?

Na odpowiedzi czekamy do 18 grudnia, do godz. 10:00. Najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy książką. Przypominamy, że książki są do odbioru wyłącznie w siedzibie naszej Redakcji.

W konkursie można zdobyć jeden z trzech tytułów z serii „Lubię czytać ze strzałką” – „Zwariowane litery”, „Zaczarowane obrazki” i „Ukryte słowa”. Są to książki z wierszami, które podkreślają rytm języka i uczą pięknej polszczyzny. Zawierają dodatkowe zadania do wykonania, pomagające czytać ze zrozumieniem. Bogata szata graficzna publikacji zachęca dzieci i rodziców do wspólnej, kreatywnej zabawy – w obrazkowe szarady, dopowiadanie brakujących słów czy też szukanie ukrytych na ilustracjach elementów wymienionych w tekstach.

Każdy z tomów serii zawiera także prezent – niespodziankę, a zarazem nieocenioną pomoc dla dzieci stawiających pierwsze kroki w samodzielnej lekturze tekstów. Z książek można wyciąć specjalnie zaprojektowane kartonowe strzałki, które przyzwyczajają wzrok dziecka do podążania za tekstem i ułatwiają zabawę z czytaniem. Książeczki wspierają rodziców i dzieci we wspólnym wejściu do świata literatury, czyniąc z nauki czytania doskonałą zabawę!

Zwycięzców o wygranej poinformujemy telefonicznie. Swoje zgłoszenia przesyłajcie na adres konkurs@twojezaglebie.pl, a w tytule wpisujcie „Lubię czytać”.

Pamiętajcie o umieszczeniu w treści wiadomości imienia oraz wieku dziecka oraz imienia, nazwiska i numeru telefonu opiekunka prawnego. Zgłoszenia bez tych informacji nie mogą wziąć udziału w konkursie.

Dołączcie również klauzulę o ochronie danych osobowych:

„Przystępując do konkursu Uczestnik akceptuje postanowienia niniejszego konkursu oraz wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r., o ochronie danych osobowych.”