WOŚP 2017 za nami. Zakończyły się także licytacje niezwykłych przedmiotów i wydarzeń przygotowanych przez Arkadiusza Chęcińskiego, specjalnie na to wydarzenie. Cały dochód wspomoże Fundację Owsiaka.

Prezydent Sosnowca – Arkadiusz Chęciński aktywnie wspomógł tegoroczną Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Oprócz możliwości zostania sekundantem w walce prezydenta podczas gali bokserskiej „W samo serce”, do wylicytowania była także monografia Sosnowca czy gadżety związane z miastem.

Największym powodzeniem cieszył się wyjazdowy mecz Zagłębia Sosnowiec w towarzystwie prezydenta. Zwycięzca aukcji, wspólnie z Arkadiuszem Chęcińskim, wybierze się na jeden z marcowych meczów wyjazdowych naszego pierwszoligowca. Po spotkaniu niewykluczona jest wizyta w szatni Zagłębia Sosnowiec. Mecz zostanie wskazany przez prezydenta. Darczyńca za to wydarzenia podarował 1625 złotych.

Równie chętnie mieszkańcy miasta licytowali możliwość zostania aktorem Teatru Zagłębia na jeden wieczór. Zwycięzca aukcji, który za tą możliwość zapłacił tysiąc złotych, weźmie udział w próbie teatralnej i jednorazowo wystąpi w spektaklu Teatru Zagłębia z udziałem publiczności. Ponadto aktorzy oprowadzą zwycięzcę po najskrytszych zakamarkach teatru. W prezencie zwycięzca otrzyma od Teatru zdjęcia dokumentujące jego udział w spektaklu.

Wśród pozostałych przedmiotów wystawionych na aukcję znalazły się: monografia Sosnowca z osobistą dedykacją prezydenta (405 zł), darmowy wstęp na koncerty w Muzie (600 zł), zestaw wydawnictw i gadżetów miasta Sosnowiec (202,50 zł), zestaw gadżetów – Chłopak z Sosnowca i Dziewczyna z Sosnowca (207,50 i 211 zł), brelok do torebki wykonany z minerałów (78 zł) i Anioł pomocy – rzeźba (202,50 zł). Łącznie z licytacji zebrano blisko 5 tys. złotych.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 25. Tegoroczny finał WOŚP wesprze oddziały ogólnopediatryczne oraz zapewni godną opiekę medyczną seniorom.

Więcej na temat licytacji możecie przeczytać TUTAJ.