Przed nami wakacje, czas najbardziej wyczekiwany przez najmłodszych. Sosnowiec tradycyjnie przygotował ofertę, z której będzie można skorzystać w lipcu i sierpniu.

Miejskie jednostki kultury i sportu przygotowały wiele atrakcji, które sprawią, że dzieci, które pozostaną na wakacjach w domu nie będą mogły narzekać na nudę. Wśród atrakcji m.in.: sportowe półkolonie, wodny tor przeszkód na Stawikach, z którego dzięki dofinansowaniu miasta sosnowieccy uczniowie mogą korzystać bezpłatnie czy zajęcia kulturalne w Parku Kuronia.

– Wodny tor przeszkód na Stawikach to jedna z największych wakacyjnych atrakcji. Podobnie jak w latach ubiegłych dzięki współpracy miasta z Akademią Sportu Wake Zone Stawiki za okazaniem legitymacji szkolnej młodzi sosnowiczanie i sosnowiczanki będą mogli z niego korzystać bezpłatnie. Zapraszamy do korzystania z naszych kąpielisk Sielec i Niwka. Tradycyjnie oferta przygotowana przez nasze jednostki jest zróżnicowana, tak aby każdy znalazł coś dla siebie – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Miejska Biblioteka zaprasza na Akcja-ilustracja, czyli kreatywne lato z biblioteką, Zamek Sielecki na przedsięwzięcie „Myślę, działam, kreuję!”, a Muzeum na eko warsztaty dla dzieci „ZróbMY laTO razem”. A to nie wszystko!

Do akcji włączyły się także: Miejski Dom Kultury Kazimierz, klub im. Jana Kiepury czy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Pełen rozkład zajęć znaleźć można na stronach internetowych podanych instytucji.