Podobnie jak w ubiegłych latach, dzieci i nastolatkowie z Sosnowca będą mogli korzystać z aquatoru, czyli największego wodnego toru przeszkód. Darmowa atrakcja dostępna będzie dla nich do końca wakacji.

Aquator to gigantyczny tor gumowych przeszkód. Jest to największa tego typu atrakcja w Polsce. Fani wodnych zabaw mogą do woli szaleć m.in. na dmuchanych trampolinach, równoważni, mostku, drabinie, zjeżdżalniach, ściankach wspinaczkowych czy huśtawkach. Jest to oferta skierowana zarówno do najmłodszych, którzy mają mnóstwo frajdy podczas pokonywania toru, jak i starszych osób.

Cieszyć zatem powinien fakt, iż z wodnego toru przeszkód, przez całe wakacje, korzystać mogą najmłodsi mieszkańcy miasta. Tor jest dostępny bezpłatnie dla młodych sosnowiczan od 7. do 18. roku życia. – Podobnie jak w poprzednich dwóch latach zdecydowaliśmy się na zapewnienie naszym mieszkańcom fajnej wakacyjnej atrakcji. Ze względu na bezpieczeństwo trzeba przestrzegać pewnych zasad – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Aquator - fot. MZ
Aquator – fot. MZ

Zasady bezpieczeństwa

Dzieci w wieku 7-12 lat mogą korzystać z toru wyłącznie w towarzystwie osoby dorosłej (opiekun kupuje bilet zgodnie z cennikiem). Młodzież do lat 16 może korzystać z toru po osobistym podpisaniu oświadczenia przez rodzica.

Zabawa na torze trwa 50 minut, jednak zanim będzie można skorzystać z przeszkód każde dziecko przechodzi dodatkowo 10-minutowe szkolenie. Tor dostępny jest od 9.00 do 19.00. Wejścia na aquator odbywają się o pełnych godzinach zegarowych na podstawie ważnego biletu (opaska). Wstęp na tor wyłącznie w kamizelce asekuracyjnej (kamizelka w cenie biletu).

– Korzystanie z toru zapewnia niezapomniane wrażenia, jest też atrakcyjną formą spędzania czasu przez dzieci, dodatkowo pozwala im na rozwijanie sprawności fizycznej – podkreśla Łukasz Massalski z Wake Zone Stawiki Sosnowiec.

Aquator należy do Akademii Sportu Wake Zone Stawiki, jednak dzięki porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Sosnowcu, który będzie przez ten czas finansował atrakcje dla sosnowiczan wodny plac zabaw będzie bezpłatnie dostępny do 31 sierpnia w ramach Akcji Lato.