W tym tygodniu mamy poznać nowego trenera Zagłębia Sosnowiec. Na trenerskiej giełdzie pojawia się kilka nazwisk.

Po rezygnacji Dariusza Dudka klub z Sosnowca szuka jego następcy. Do klubu wpłynęło kilkanaście ofert. Kto odmieni los Zagłębia?

Na liście potencjalnych następców Dudka pojawiło kilka nazwisk. Mówiło się o byłym piłkarzu sosnowieckiego klubu Janie Urbanie i byłym trenerze Leszku Ojrzyńskim. Pojawiły się też kandydatury Macieja Bartoszka, Jacka ZielińskiegoDariusza Wdowczyka, a także Kamila Kieresia, Grzegorza Nicińskiego i Mariusza Kurasa. Do klubu zgłosili się również trenerzy z zagranicy. W medialnych przekazach pojawiło się nazwisko Dušana Uhrina juniora, syna byłego selekcjonera reprezentacji Czech.

Jak pisze Wojciech Todur z Gazety Wyborczej, duże szanse na angaż w zagłębiowskim klubie ma jednak nieznany jeszcze w Polsce trener Tomasz Kaczmarek, który zawodu trenera uczył się w Niemczech.

34-letni Tomasz Kaczmarek od lat mieszka w Niemczech. Tam grał oraz zbierał trenerskie doświadczenia prowadząc kluby w niższych ligach. W latach 2012-2013 był asystentem Roberta Bradleya w reprezentacji Egiptu. Pracował wtedy m.in. z Mohamedem Salahem. Kaczmarek ostatnio był zatrudniony w Stuttgarter Kickers.

O Tomaszu Kaczmarku pisze także Krzysztof Stanowski z weszlo.com. Wygląda więc na to, że działacze sosnowieckiego klubu po raz kolejny zaryzykują i postawią na niedoświadczonego trenera.

Kto ostatecznie zostanie nowym trenerem Zagłębia? Tego mamy się dowiedzieć jeszcze w tym tygodniu. Następca Dariusza Dudka zadebiutuje meczem z Miedzią Legnica (20 października o godz. 15.30).

Czy odejście Dariusza Dudka to dobra decyzja?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...