Po porażce 1:4 z Lechią Gdańsk Dariusz Dudek złożył rezygnację z funkcji trenera Zagłębia Sosnowiec. – To samodzielna decyzja trenera – mówi prezes klubu.

Początek sezonu nie był udany dla Zagłębia Sosnowiec. Beniaminek Lotto Ekstraklasy wygrał tylko jedno spotkanie i po jedenastu kolejkach ma na swoim koncie siedem punktów. Po wyjazdowej porażce z Lechią Gdańsk (1:4) trener Dariusz Dudek złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. – Mamy swoje problemy. Jesteśmy beniaminkiem, który zbyt łatwo rozdaje bramki na lewo i prawo. To są błędy indywidualne, po których ciężko się podnieść. W tej chwili na pewno się nie poddajemy. Mamy dwa tygodnie przerwy. Musimy wszyscy wspólnie usiąść i porozmawiać. Potrzebujemy jakiegoś impulsu. To jest trudna chwila dla nas i trzeba zrobić wszystko, żeby w kolejnym spotkaniu z Miedzią Legnica wygrać – mówił po porażce z Lechią Dariusz Dudek.

W poniedziałek klub poinformował o rezygnacji trenera Dudka. – Trener Dariusz Dudek w zaistniałej sytuacji sportowej sam podjął decyzję o rezygnacji – przekazał Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia Sosnowiec. – Po długich rozmowach trwających od sobotniej nocy po meczu z Lechią, aż do poniedziałkowego popołudnia, nie miałem pełnego przekonania, żeby nakłaniać trenera Dudka do zmiany stanowiska. Rozstaliśmy się tak naprawdę w smutnej atmosferze, bez przeświadczenia, że na pewno zrobiliśmy dobrze, albo źle – dodał.

Dariusz Dudek cieszy się z awansu Zagłębia Sosnowiec do Ekstraklasy - fot. Wojciech Rejdych
Dariusz Dudek cieszy się z awansu Zagłębia Sosnowiec do Ekstraklasy – fot. Wojciech Rejdych

Pracę w Sosnowcu Dariusz Dudek rozpoczął w sierpniu 2017 roku, kiedy to zastąpił Dariusza Banasika. Pod wodzą 43-latka Zagłębie wywalczyło awans do Lotto Ekstraklasy, co jest największym sukcesem w karierze szkoleniowca.

– Zarząd klubu dziękuje szkoleniowcowi za pracę włożoną w prowadzenie zespołu, a przede wszystkim – wywalczony awans do Lotto Ekstraklasy i życzy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Nowego trenera Zagłębia mamy poznać jeszcze w tym tygodniu.

Skomentuj przez Facebook

8 KOMENTARZE

  1. Problemem nie jest DUDEK tylko nadzorujący Chęciński przy którym nie można zbudować konstruktywnego mechanizmu piłki zawodowej bez tej zmiany będzie dalej klapa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here