Już niebawem pierwszy z koncertów w ramach festiwalu ZagłębieWood

0
236
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Już 16 października pierwsze z muzycznych wydarzeń tegorocznego Dąbrowskiego Festiwalu Kultury ZagłębieWood. Na dużej scenie Pałacu Kultury Zagłębia usłyszymy polsko-ukraiński zespół Dagadana.

Październik to w Dąbrowie Górniczej czas kultury, i to w najlepszym wydaniu. Przez cały miesiące dębowe miasto, już po raz siódmy, będzie ważnym punktem na mapie wydarzeń kulturalnych w województwie śląskim.

Spektakle teatralne – m.in. „Scenariusz dla trzech aktorów” (z Janem Peszkiem, Andrzejem i Mikołajem Grabowskimi), koncerty muzyczne, spotkania autorskie i podróżnicze, wystawy oraz seanse filmowe – to wszystko składać się będzie na tegoroczną edycję ZagłębieWood.

16 października o godz. 19:00 odbędzie się pierwsze z muzycznych wydarzeń tegorocznego Dąbrowskiego Festiwalu Kultury ZagłębieWood. Na dużej scenie Pałacu Kultury Zagłębia usłyszymy polsko-ukraiński zespół Dagadana.

Grupę tworzą znakomici muzycy z Polski i Ukrainy biorący udział w wielu projektach muzycznych w kraju i za granicą. Artyści inspiracji szukają w różnych źródłach: u swoich bliskich, podczas warsztatów muzyki etnicznej, w książkach. Od samego początku ich filozofią było spotykanie, dzielenie się muzyką i sztuką z artystami z różnych zakątków globu oraz bycie ambasadorami polskiej i ukraińskiej kultury. Stąd efekty w postaci nagrań, czy koncertów z muzykami z całego świata. Jedno z tych spotkań doprowadziło do nagrania najnowszego albumu Meridian 68.

Na nowej płycie znalazły się tradycyjne piosenki z różnych regionów Polski (m.in. z Kurpiowszczyzny i Wielkopolski), ludowe pieśni ukraińskie i łemkowskie, a także jeden wyjątkowy utwór nagrany po chińsku wspólnie z poznanym w Pekinie zespołem North Lab. Meridian 68 był nominowany do nagrody Fryderyk w kategorii – album roku. Płyta została także najwyżej ocenionym polskim albumem w ramach rocznego podsumowania World Music Charts Europe 2016, czyli selekcji najlepszych płyt world music typowanych przez dziennikarzy radiofonii publicznych w Europie.

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

W zestawieniu Transglobal World Music Charts, wśród 100 najlepszych płyt, zespół uplasował się na 68 pozycji. Meridian 68 będzie wydany również w Chinach i w Niemczech. Od momentu powstania, zespół zagrał około 400 koncertów w kraju i za granicą (Austria, Brazylia, Chiny, Czechy, Indonezja, Francja, Malezja, Maroko, Niemcy, Polska, Rumunia, Serbia, Singapur, Słowacja, Szwecja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania).

Z kolei 18 października, czyli 2 dni po koncercie odbędzie się pokaz przedpremierowy filmu Dagadana. Świat bez granic.

Szczegółowy program festiwalu można znaleźć TUTAJ.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);