Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki w trybie pilnym zwołał na poniedziałek wideokonferencję z przedstawicielami władz klubów. Głównym tematem będą kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w drużynach PlusLigi.

W ostatnich dniach testy na koronawirusa dały pozytywny wynik w drużynach MKS-u Będzin i GKS-u Katowice. Wcześniej przypadki zakażenia wykryto w VERVIE Warszawa ORLEN Paliwa i MKS-ie Ślepsk Malow Suwałki. Dlatego w poniedziałek, 5 października, odbędą się wideokonferencje z udziałem prezesów klubów PlusLigi i Tauron Ligi.

– Sytuacja w kraju, tak jak przewidywali nasi specjaliści, jest niepokojąca, co oczywiście przekłada się także na zagrożenia w naszych rozgrywkach – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – W trakcie rozmów z prezesami klubów chcemy omówić strategię na dalsze tygodnie oraz przedstawić opinię przygotowaną przez specjalistów – dodaje.

Czy koronawirus storpeduje siatkarskie rozgrywki? – Musimy być gotowi na zupełnie niestandardowe działania, bo tego wymagają obecne, wyjątkowe czasy. Już przed startem sezonów rozmawialiśmy o pomysłach, co zrobić gdy będzie sporo zakażeń, teraz jednak musimy podjąć konkretne decyzje. Będziemy robić wszystko, co możliwe, byśmy mogli kontynuować grę – podkreśla prezes Zagumny.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Koronawirus w MKS-ie Będzin. Mecz w Olsztynie odwołany