1 października 2020 roku prezydent Dąbrowy Górniczej powołał swojego trzeciego zastępcę. Jest nim Wojciech Kędzia, który przez wiele lat zasiadał w zarządzie KGHM Polska Miedź, a także kierował KGHM International.

Wojciech Kędzia będzie trzecim – obok Damiana Rutkowskiego i Bożeny Borowiec – zastępcą prezydenta Dąbrowy Górniczej. – Zgodnie z ustawą o samorządzie mogę mieć trzech zastępców. Od początku kadencji na stanowisku trzeciego zastępcy był wakat, ponieważ szukałem osoby, która potrafi pracować projektowo oraz spojrzeć na zarządzanie miastem z odpowiedniej perspektywy. Wierzę, że bogate doświadczenie pana Wojciecha w tej materii już niebawem przełoży się na pracę urzędu – mówi Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Zastępcy prezydenta Dąbrowy Górniczej – fot. Arch. TZ

Wojciech Kędzia jest doktorem nauk ekonomicznych i absolwentem Wydziału Górniczego Politechniki Wrocławskiej. Przez wiele lat zasiadał w zarządzie KGHM Polska Miedź, a także kierował KGHM International. Może pochwalić się również długą listą wdrożonych projektów z obszaru zarządzenia w branży bankowej, transportowej, spożywczej i usługowej.

– W swojej pracy staram się kierować zarówno sercem jak i rozumem, jednak szczególnie ważne jest znalezienie pomiędzy nimi odpowiedniej równowagi. Tylko wtedy mamy możliwość optymalnego działania i pełnego skorzystania z posiadanego potencjału – podkreśla Wojciech Kędzia, nowy wiceprezydent Dąbrowy Górniczej.

Mimo, że nowy wiceprezydent nie był do tej pory związany z samorządem, to będzie miał sporo obowiązków. Wojciech Kędzia będzie pełnił nadzór nad wydziałami: Geodezji i Kartografii, Gospodarki Nieruchomościami, Informatyki, Ochrony Środowiska oraz Urbanistyki i Architektury.