Jeden z członków drużyny MKS-u Będzin otrzymał pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Sobotni mecz z Indykpolem AZS-em Olsztyn został odwołany.

W piątek będziński klub poinformował o zakażeniu koronawirusem w zespole i odwołaniu sobotniego meczu w Olsztynie. – Ze względu na potwierdzenie ogniska koronawirusa w drużynie MKS Będzin, Polska Liga Siatkówki odwołuje sobotni mecz w Hali Urania: Indykpol AZS Olsztyn – MKS Będzin. Nowy termin rozegrania meczu zostanie ustalony w późniejszym czasie – poinformował w oficjalnym komunikacie klub z Olsztyna.

MKS Będzin jest trzecim zespołem PlusLigi, po Ślepsku Malow Suwałki i VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, który wykryto zakażenie koronawirusem w sztabie szkoleniowym lub wśród zawodników.

– Członek drużyny wykazywał objawy i zapobiegawczo został skierowany na wykonanie testów na obecność koronawirusa COVID-19. W związku z dobrem osobistym, MKS Będzin S.A. nie podaje do wiadomości publicznej danych osobowych zakażonego i zachowuje wszelkie normy bezpieczeństwa, czekając na dalsze zalecenia dotyczące ograniczenia ryzyka przenoszenia wirusa – czytamy w komunikacie MKS-u Będzin.

Klub z Będzina dodaje, że pozostali członkowie zespołu zostali już skierowani na badania na obecność wirusa. – W tej chwili cała drużyna pozostaje w samoizolacji i czeka na przeprowadzenie testów metodą RT-PCR – przekazał Kamil Składowski, dyrektor działu komunikacji Polskiej Ligi Siatkówki.

Oznacza to, że w ten weekend MKS Będzin będzie pauzował. Swojego ligowe meczu nie rozegrają też siatkarze z Zawiercia (Aluron CMC Warta Zawiercia miał 4 października zagrać ze Ślepskiem Malow Suwałki – wyj.).

Na zdjęciu trener MKS-u Będzin Jakub Bednaruk (foto: Wojtek Borkowski/FOTOBORKOWSCY)