We wtorek, 7 stycznia, autobusy komunikacji miejskiej wróciły na ulicę Jagiellońską i Ostrogórską, gdzie zostało przebudowane skrzyżowanie, w miejsce którego powstało rondo.

Zakończyły się prace związane z modernizacją skrzyżowania ulic Ostrogórskiej i Jagiellońskiej w Sosnowcu, które zaczęło funkcjonować jako rondo. Po kilku miesiącach objazdów ulicą Naftową na stare trasy wraca także komunikacja miejska.

Rozkład jazdy linii autobusowej nr 26 zakłada zmianę trasy polegającą na skierowaniu kursów w kierunku Sosnowca z ulicy Ostrogórskiej ulicami: Naftową, Teatralną do włączenia się na stałą trasę na ulicy Piłsudskiego. W kierunku Mysłowic autobusy będą kursowały od ul. 3 Maja ulicami: Dęblińską i Naftową, do ul. Ostrogórskiej.

Linia ta nie będzie obsługiwała przystanków „Sosnowiec Jagiellońska”, „Sosnowiec Jagiellońska Kościół”, „Sosnowiec Kościelna” oraz tylko w kierunku Szpitala Wojewódzkiego „Sosnowiec Wspólna”. Zostaną uruchomione na stałe dwa przystanki autobusowe: „Sosnowiec Radocha Naftowa” i „Osiedle Naftowa Pętla”.

Przywrócone zostaną stałe trasy przejazdu linii autobusowych nr 106, 150 i 835, uwzględniające przejazd ul. Ostrogórską, Jagiellońską i Kościelną.