Kolejny etap prac na ulicy 3 Maja przed nami. We wtorek, 30 maja wykonawca zamknie dla ruchu prawy pas jezdni w kierunku centrum od ul. Skautów do tzw. Ślimaka. Na kierowców czekają utrudnienia przy wjeździe na estakadę czyli popularny „ślimak”.

We wtorek, 30 maja rozpoczyna się kolejny etap przebudowy ulicy 3 Maja. Po tym jak drogowcy rozpoczęli prace na jezdni prowadzącej w kierunku Środuli oraz w kierunku centrum Sosnowca na odcinku od remontowanej kładki dla pieszych na wysokości Środuli aż do ulicy Skautów, czas na utrudnienia w centrum miasta.

Najpoważniejszym utrudnieniem będzie wyłączenie możliwości wjazdu na estakadę z ulicy 3 maja (kierunek ze Środuli) w kierunku ulicy Orlej. Kierowcy, którzy będą chcieli dojechać na Pogoń będą musieli objechać przystanek tramwajowy pod estakadą i dopiero wjechać na wiadukt.

– Zamiast dotychczasowego skrętu w prawo kierowca będzie musiał na światłach pojechać prosto, na kolejnych światłach zawrócić i na następnych pojechać w lewo w kierunku estakady – tłumaczy Wojciech Guzik, naczelnik Wydziału Organizacji Zarządzania Drogami i Ruchem Drogowym.

Nie będzie także możliwości przejazdu ul. 3 Maja w kierunku Środuli pod wiaduktem w ciągu ulic Narutowicza i Staszica, ponieważ pod samym wiaduktem drogowcy od razu zmodernizują oba pasy.

Kolejny etap prac na ulicy 3 Maja - fot. UM Sosnowiec
Kolejny etap prac na ulicy 3 Maja – fot. UM Sosnowiec

Jak informuje sosnowiecki magistrat, na czas remontu ruch będzie kierowany z ulicy 3 Maja na wiadukt w ciągu ul Narutowicza oraz Staszica i dalej z powrotem zjazdem na ul. 3 Maja. Podobne rozwiązanie zastosowane jest w stronę centrum miasta.

Wszystkie prace związane z przebudową ulicy 3 Maja powinny zakończyć się wiosną przyszłego roku. Kierowcy zatem muszą uzbroić się w cierpliwość.