W piątek, 5 października przed budynkiem sosnowieckiej Mediateki odbyła się konferencja prasowa podczas której zaprezentowali się kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku Województwa Śląskiego.

Współpraca i jedność – to główne założenia kandydatów Koalicji Obywatelskiej do sejmiku województwa śląskiego w okręgu nr 7, który obejmuje Dąbrowę Górniczą, Jaworzno, Sosnowiec oraz powiaty: będziński i zawierciański.

– Spotykamy się w pięknie rozwijającym się Sosnowcu, w stolicy Zagłębia i tego okręgu wyborczego. Spotykamy się przed sosnowiecką Mediateką, która jest doskonałym dowodem na to, że nasze zamierzenia są realizowane i przynoszą efekty – podkreślił Wojciech Saługa, szef śląskiej PO i marszałek województwa..

Na listach do sejmiku województwa śląskiego Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej pod szyldem Koalicji Obywatelskiej znaleźli się: Wojciech Saługa, Mirosław Mazur, Iwona Jelonek, Katarzyna Stachowicz, Teresa Wąsowicz, Anna Zakrzewska-Zamora, Marcin Janeczek, Paweł Lejman i Dominik Łężak. – Mamy świetnych radnych i świetnych kandydatów. Mamy też program, który jest efektem rozmów z mieszkańcami. To w sumie kilkadziesiąt propozycji, które zebraliśmy w sześciu obszarach – zaznaczył Wojciech Saługa.

Koalicja Obywatelska kandydaci do sejmiku - fot. MC
Koalicja Obywatelska kandydaci do sejmiku – fot. MC

Głównymi obszarami działań koalicji są: rodzina, turystyka, dziedzictwo, komunikacja, zrównoważony rozwój oraz gospodarka i środowisko. Kandydaci zapowiadają m.in. walkę ze smogiem, ochronę zdrowia i potrzebę budowy centrum onkologicznego, budowę kolei metropolitarnej, rozwój komunikacji, poprawę jakości szkolnictwa na każdym jego poziomie czy profilaktykę zdrowia w szkołach.

– Mamy aktywną grupę radnych, a mieszkańcy widzą, jak nasz region zmienia się na lepsze – podkreślał marszałek województwa. – Będziemy walczyć, na różnych szczeblach, o to żeby nasze miasta i gminy rozwijały się w sposób harmonijny – dodał.

Przypomnijmy, że pierwsza tura wyborów samorządowych 2018 odbędzie się 21 października. Wówczas, podczas głosowania na kandydata na prezydenta będziemy mogli także wybierać radnych do sejmiku.