W meczu czwartej kolejki ekstraligi kobiet, piłkarki Czarnych Sosnowiec przegrały wysoko w Koninie z Medykiem 0:5.

Piłkarki z Sosnowca przegrały swój pierwszy mecz w tym sezonie. Zagłębianki dość łatwo przegrały na wyjeździe z Medykiem Konin aż 0:5.

Brązowe medalistki poprzedniego sezonu zagrały dobre spotkanie i rozstrzelały zagłębiowski zespół. Podopieczne Romana Jaszczaka mecz rozstrzygnęły praktycznie na początku spotkania. Po 22. minutach koninianki prowadziły już 2:0, a po przerwie grając z kontry, przypieczętowały wysokie zwycięstwo.

Bohaterkami spotkania zostały Dominika Kopińska i Nikol Kaletka, które zdobyły po dwie bramki. Piątego gola z rzutu karnego dołożyła Natalia Chudzik.

Po porażce w Koninie, podopieczne Grzegorza Majewskiego spadły na trzecie miejsce w tabeli i do Medyka oraz AZ-u PWSZ Wałbrzych tracą trzy punkty. Kolejnym rywalem sosnowiczanek będzie ekipa z Wałbrzycha (8 września).

Medyk Konin – Czarni Sosnowiec 5:0 (2:0)

Bramki: 1:0 – Dominika Kopińska (7.), 2:0 – Nikol Kaletka (22.), 3:0 – Nikol Kaletka (59.), 4:0 – Natalia Chudzik (67., karny), 5:0 – Natalia Kopińska (75.).

Medyk: Sowalska – Lukas, Maskiewicz Ż, Kaletka Ż (64. Gawrońska), Kopińska, Chudzik Ż (74. Łasicka), Pakulska, Olejniczak, Sałata (85. Kovtun), Gedgaudaite, Zając.

Czarni: Szymańska – Grad Ż, Fischerova, Wycisk Ż, Operskalska, Horvathova (78. Wieczorek), Zawiślak (13. Cichosz), Matla, Hmirova, Jaszek, Wiankowska.