Grająca przez blisko 10 lat w Medyku Konin Klaudia Olejniczak została nową piłkarką Czarnych Sosnowiec.

23-letnia boczna obrończyni w Medyku Konin spędziła aż dziesięć sezonów. Jej pierwszym klubem była Szewa Gostyń. – Przyjście do Czarnych to dla mnie duży krok do przodu. Chcę się rozwijać, wytrwale udoskonalać, chcę nabywać nowych umiejętności. Przede mną jeszcze ogrom pracy, do której będę potrzebować pokory, cierpliwości, wytrwałości i zaangażowania, ale jestem zdeterminowana. Zaczynam nowy etap życia, który z dnia na dzień intryguje i motywuje mnie coraz bardziej – podkreśla Klaudia Olejniczak.

Do Czarnych dołączyła również 18-letnia Alicja Materek, która do Sosnowca trafiła z AZS PWSZ Wałbrzych. Wcześniej reprezentowała barwy Górnika Łęczna.

Przypomnijmy, że na początku czerwca klub z Sosnowca pozyskał 18-letnią Gabrielę Kuczyńską, która ostatnie dwa lata spędziła w pierwszoligowej Piastovii Piastów. Wcześniej przedłużono kontrakty z Dżesiką Jaszek, Wiktorią Kuciewicz, Andreą Horvathovą, Dorotą Hałatek, Martyną Wiankowską, Patricią Fischerovą, Martyną Małysą i Julią Wycisk.

W przyszłym sezonie w barwach Czarnych Sosnowiec nie zobaczymy już Karoliny Wieczorek, która po pięciu sezonach postanowiła sprawdzić się w innym klubem (nieoficjalnie TS ROW Rybnik). Z kolei Dagmara Grad ogłosiła koniec swojej piłkarskiej kariery. Zawodnika dołączy do KA 4 resPect Krobia, gdzie spróbuje swoich sił w nowej funkcji.

Obecnie finalistki Pucharu Polski przebywają na krótkich urlopach. Zagłębianki do normalnych zajęć wrócą już 6 lipca. Sztab szkoleniowy zaplanował pięć meczów kontrolnych. Jednym ze sparingpartnerów będzie triumfator Women’s Champions League Olympique Lyon. Mecz ten zostanie rozegrany 22 lipca w Opalenicy. Podopieczni Sebastiana Stemplewskiego zagrają też z Ostrovią Ostrów Wielkopolski (12 lipca w Jankowie Przygodzkim), Rekordem Bielsko-Biała (18 lipca w Sosnowcu), Śląskiem Wrocław (25 lipca we Wrocławiu) i SMS-em Łódź (1 sierpnia w Sosnowcu).

Plan sparingów Czarnych Sosnowiec:

12 lipca (niedziela): Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Czarni Sosnowiec (Janków Przygoński, godz. 13.00)
18 lipca (sobota): Czarni Sosnowiec – Rekord Bielsko-Biała (Sosnowiec, godz. 10.30)
22 lipca (środa): Olympique Lyon – Czarni Sosnowiec (Opalenica, godzina do ustalenia)
25 lipca (sobota): Śląsk Wrocław – Czarni Sosnowiec (Wrocław, godz. 14.00)
1 sierpnia (sobota): Czarni Sosnowiec – UKS SMS Łódź (Sosnowiec, godzina do ustalenia)

Inauguracja sezonu 2020/2021 Ekstraligi kobiet zaplanowana została na drugi weekend sierpnia (8/9).

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Sebastian Stemplewski pozostaje trenerem Czarnych Sosnowiec