Sosnowieccy policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który od blisko dwóch lat znęcał się nad swoją matka i niepełnosprawnym ojcem. Domowy oprawca usłyszał zarzut znęcania.

Sosnowieccy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w dzielnicy Pogoń. Na miejscu okazało się, że syn dwojga seniorów wszczął pod wpływem alkoholu awanturę, podczas której groził swojemu niepełnosprawnemu ojcu oraz wykręcił rękę matce.

– Policjanci ustalili, ze nie była to pierwsza taka awantura, a ich syn był już w przeszłości karany za znęcanie i naruszenie nietykalności cielesnej. Funkcjonariusze zatrzymali domowego agresora, a jego rodzice zdecydowali się opowiedzieć o wszystkim, co dotychczas działo się w ich wspólnym domu – przekazała Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Po zgromadzeniu przez śledczych materiału dowodowego, na jego podstawie prokurator przedstawił 41-latkowi zarzuty znęcania się i naruszenia nietykalności cielesnej. – Sprawca dopuścił się tego w warunkach recydywy, co powoduje zaostrzenie kary. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące. Grozi mu 7,5 roku więzienia – podkreśla Sonia Kepper.