Od 25 marca obowiązują kolejne ograniczenia dotyczące zgromadzeń. Wśród nich są wytyczne związane z komunikacją publiczną i możliwą liczbą pasażerów, która może podróżować w pojeździe.

Zgodnie z ogłoszoną we wtorek decyzją rządu od 25 marca do 11 kwietnia w autobusach, tramwajach i trolejbusach może znajdować się jednocześnie tylu pasażerów, ile wynosi połowa dostępnych miejsc siedzących.

Do nowych rozwiązań przygotowany jest PKM Sosnowiec, czyli największa firma transportowa realizująca połączenia w ramach Zarządu Transportu Metropolitalnego.

– Kierowcy wiedzą, że mogą prosić pasażerów o opuszczenie autobusu, jeśli liczba pasażerów będzie zbyt duża. W skrajnych przypadkach będą prosili o interwencję Straży Miejskiej lub policji – mówi Ryszard Ryńczuk, główny specjalista ds. komunikacji w PKM Sosnowiec.

Na drzwiach pojawiły się informacje, ile w autobusie może znajdować się pasażerów. – Niestety nowe zalecenia nie są respektowane przez pasażerów. Mam nadzieję, że to się zmieni w najbliższych godzinach – przyznaje Miłosz Kupski, kierowca PKM Sosnowiec.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Zmiany w komunikacji miejskiej w związku z nowymi obostrzeniami