Od 23 marca kierowcy muszą uważać na nową organizację ruchu w rejonie ulic Katowickiej i Dehnelów w Czeladzi, gdzie powstaje nowoczesny węzeł przesiadkowy.

Od kilkunastu tygodni w mieście trwa rowerowa rewolucja. Na ulicy Katowickiej gotowa jest już znaczna część budowy węzła przesiadkowego, a przebudowa skrzyżowania z ulica Dehnelów jest gotowa.

W poniedziałek, 23 marca, ruch został przekierowany na gotową już nawierzchnię, a druga – po której dotychczas korzystali kierowcy – będzie remontowana. Nadal działa w tym miejscu tymczasowa sygnalizacja świetlna.

– W trzech czwartych węzeł przesiadkowy jest już gotowy i połowa jezdni na tym odcinku od poniedziałku jest już przejezdna. Gotowy w obrębie węzła przesiadkowego jest też już parking i chodnik od strony Brynicy – informuje Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

W rejonie ul. Katowickiej i Dehnelów powstaje węzeł przesiadkowy i nowe skrzyżowanie - fot. UM Czeladź
W rejonie ul. Katowickiej i Dehnelów powstaje węzeł przesiadkowy i nowe skrzyżowanie – fot. UM Czeladź

 

– Oprócz odnowionej części ulicy, parkingu, chodników i ścieżki rowerowej na węźle przesiadkowym przy ul. Katowickiej pojawiły się też nowe lampy uliczne, oczywiście ledowe. Fragment ścieżki rowerowe, która pojawi się na Katowickiej od ul.1 Maja aż do skrzyżowania z ul Dehnelów, też już jest gotowy. Co ważne, mimo głębokich wykopów, budowy kanalizacji zbiorczej i szerokiego zakresu remontu, udało się uratować kilka starych drzew – dodaje.

Przypomnijmy, że zgodnie z umową budowa, 16 km dróg rowerowych i trzech centr przesiadkowych, powinna zakończyć się w październiku tego roku.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Pokopalniane kłopoty na budowie parkingu

1 KOMENTARZ

  1. Ścieżka powinna być aż do granicy miasta wzdłuż ul. Katowickiej do Milowic. Dlaczego nie jest remontowany most nad rzeka Brynicą. Zaznaczam ze nie przyjmuje wyjaśnienia ze nie należy do miasta bo jest położony w jego granicach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here