Do sosnowieckiego magistratu przyszła kartka z życzeniami świątecznymi od Andrzeja Dery, ministra w Kancelarii Prezydenta RP. Nic w tym dziwnego, ale zaadresowano go do Kazimierza Górskiego.

Błogosławionych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku – napisał odpowiedzialny za kontakty z samorządami minister Andrzej Dera.

Niestety zaliczył on małą wpadkę. List ten zaadresował bowiem do Kazimierza Górskiego, który przecież od dwóch lat nie jest już prezydentem Sosnowca.

Arkadiusz Chęciński postanowił więc odpowiedzieć prezydenckiemu ministrowi. W wysłanym do Warszawy liście znalazły się życzenia oraz wyjaśnienie, kto teraz jest prezydentem stolicy Zagłębia Dąbrowskiego.

– Chciałbym zaznaczyć, że dwa lata temu, jesienią 2014 roku odbyły się wybory samorządowe, podczas których wybierano radnych i prezydentów. Tak też stało się w Sosnowcu, gdzie po dwunastu latach mieszkańcy zadecydowali, że z prezydenckim fotelem rozstał się Kazimierz Górski. Mam nadzieję, że pomyłka, do której doszło to jedynie efekt ludzkiego błędu – napisał prezydent Arkadiusz Chęciński.