Kajaki i wodne rowery – to pomysł, aby przyciągnąć jeszcze więcej mieszkańców do parku im. Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym. Zbiornik Leśna odmieni oblicze tego miejsca.

Sosnowiecki park im. Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym będzie miał nie tylko wspaniały ogród jordanowski, skate park czy też muszlę koncertową. Zbiornik Leśna wkrótce zostanie otwarty dla mieszkańców.

Wiele osób pamięta jeszcze, gdy zbiornik Leśna w parku w Kazimierzu służył mieszkańcom. Beztroskie chwile nad wodą czy na rowerku wodnym – mieszkańcy z utęsknieniem wspominają te chwile.

Zbiornik Leśna w Kazimierzu Górniczym - fot. UM Sosnowiec
Zbiornik Leśna w Kazimierzu Górniczym – fot. UM Sosnowiec

Urzędnicy wiedzą już, jaki jest stan zbiornika. – W 2018 roku, na zlecenie Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych, została wykonana praca naukowo-badawcza określającą założenia do rewitalizacji zbiornika Leśna. Dzięki analizie, wiemy jakie prace muszą zostać przeprowadzone. Niezbędne jest oczyszczenie zbiornika, napowietrzenie i udrożnienie przepływu wody. I właśnie na ten cel planujemy w przyszłorocznym budżecie zagospodarować niezbędne środki – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Wiadomo, że wśród atrakcji mają pojawić się kajaki oraz rowerki wodne. Co istotne, wędkarze nie będą musieli się martwić o zmianę charakteru zbiornika. – Wędkarze nadal będą tam łowić ryby, a prace, które przeprowadzimy, na pewno spowodują, że będzie to dla nich miejsce jeszcze bardziej atrakcyjne – uspokaja prezydent miasta.

Zbiornik Leśna w Kazimierzu Górniczym - fot. UM Sosnowiec
Zbiornik Leśna w Kazimierzu Górniczym – fot. UM Sosnowiec

Przyszły rok to nie tylko prace, ale też formalności wodno-prawne. – Nie chcemy, aby zmieniał się charakter Leśnej. Wszystko tutaj nadal będzie zgodne z harmonią, naturą i przyrodą, która jest nieodłącznym elementem parku im. Jacka Kuronia – zaznacza Arkadiusz Chęciński.

Szacunkowy koszt prac to 1,5 mln zł.

3 KOMENTARZE

  1. hmmm dalej jest pompowana kasa w dzielnicach na zadupiach a w centrum miasta dalej rządzi bida z nędzą…kiedy wreszcie zdecydujecie się zrobić porządne bulwary nad Czarną Przemszą ze ścieżką rowerową do 3kąta3C??? przecież to by była atrakcja na miarę przyjazdu rowerzystów i turystów z innych miast. naprawdę ten Wasz opór jest albo czymś spowodowany albo… nie w aż taką głupotę nie uwierzę

  2. Ilość panów żulów w Zagórzu przy każdych pawilonach zapiera dech w piersiach! Bardzo podobają mi się tez „interwencje” policji, każda interwencja kończy się na tym, by pokazać ze po prostu reagują, ze byli. Nawet jeśli jakimś cudem dadzą mandat, to i tak nic to nie zmienia, panowie żule siedzą dalej gdzie siedzieli. W ostatnich czasach strasznie się to rozszerza i panowie żule nie siedzą już tylko pod sklepami, ale zaczęli przejmować wszelkie miejsca (ławki, drzewka, krzaczki) z których mają widok na drogę i w odpowiednim czasie są w stanie opróżnić lub schować butelki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here