„Intryga” w Zagłębiu. Nie wiecie, jak spędzić Dzień Kobiet? Wybierzcie się do dąbrowskiego Pałacu Kultury Zagłębia, gdzie czekać będzie świetna sztuka z gwiazdorską obsadą i nieoczekiwanymi zwrotami akcji.

„Intryga” w tłumaczeniu Rubi Birdena to zgrabna opowieść kryminalna o wielkiej miłości, zdradzie oraz tajemnicy, która nie może wyjść na jaw.

Bogaty biznesmen ma w życiu wszystko – pieniądze, władzę i piękną żonę. Pewnego dnia dowiaduje się, że grozi mu bankructwo. Na dodatek w prowincjonalnym miasteczku odkrywa sekretny romans żony z szanowanym lekarzem. Chcąc ukarać kochanków, obmyśla perfidny plan, dzięki któremu mógłby także uratować podupadłe finanse. Postanawia sfingować własną śmierć, zgarnąć pieniądze z polisy i zacząć nowe życie.

Kto może wystawić fałszywy akt zgonu? Lekarz, który ma romans z żoną biznesmena. W zamian rekin finansjery obiecuje usunąć się w cień, a pan doktor będzie miał wolną drogę do poślubienia „wdowy”. Żeby plan się powiódł, trzeba przygotować jednak misterną intrygę.

„Intryga” w Pałacu Kultury Zagłębiu – fot. mat. pras.

Niestety nic nie idzie tak, jak powinno, a kolejne postaci wprowadzają coraz to nowe zwroty akcji. Tajemnice, podejrzliwość, egoizm, hipokryzja, obłuda i cynizm – wszystko to miesza się ze sobą, prowadząc do nieoczekiwanego zakończenia.

Reżyser Jan Englert dość umiejętnie połączył dobry scenariusz z wyrazistymi osobowościami scenicznymi, którymi bez wątpienia są Joanna Koroniewska, Beata Ścibakówna, Szymon Bobrowski, Tomasz Stockinger i Zbigniew Zamachowski.

Przedstawienie odbędzie się 5 marca o godz. 16.00 i 18.30 w dąbrowskim Pałacu Kultury Zagłębia.

„Intryga” w Pałacu Kultury Zagłębiu – fot. mat. pras.

Specjalnie dla naszych Czytelniczek przygotowaliśmy wyjątkowy konkurs. Mamy dla Was trzy podwójne zaproszenie na spektakl, który odbędzie się 5 marca o godz. 18.30 w dąbrowskim Pałacu Kultury Zagłębia. Aby je zdobyć wystarczy odpowiedzieć w kilku zdaniach na pytanie konkursowe:

Czy brałyście kiedyś udział w intrydze?

Odpowiedzi na pytanie wyślijcie do niedzieli, 26 lutego, do godz. 23:59 na adres mailowy: konkurs@twojezaglebie.pl w tytule wpisując „Intryga”. Zwycięzców o wygranej poinformujemy telefonicznie.

Pamiętajcie, aby w treści wiadomości umieścić swoje dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz telefon kontaktowy.

Przesłane odpowiedzi bez tych informacji NIE WEZMĄ udziału w konkursie. Prosimy również o dołączenie klauzuli o ochronie danych osobowych:

„Przystępując do konkursu Uczestnik akceptuje postanowienia niniejszego konkursu oraz wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r., o ochronie danych osobowych.”