Ścisłe centrum miasta zyska nowe oblicze. Na przełomie maja i czerwca ruszą prace związane z budową Miejskiego Centrum Integracji Transportu.

Jak przekazali jaworzniccy urzędnicy, na przełomie maja i czerwca powinny rozpocząć się prace związane z budową Miejskiego Centrum Integracji Transportu. Prace potrwają do trzeciego kwartału 2018 roku.

Budowa MCIT-u obejmie teren od hali widowiskowo-sportowej po budynek Urzędu Miejskiego znajdujący się przy Placu Górników.

– Wszystkie planowane prace będą toczyć się równolegle, tak by jak najbardziej ograniczyć uciążliwości związane z przebudową – zapewniają jaworzniccy urzędnicy.

Miejskie Centrum Integracji Transportu fot. UM Jaworzno

Nowe oblicze zyskają także przystanki autobusowe zlokalizowane w centrum miasta.

– Zamiast dotychczasowych wiat mieszkańcy będą mogli skorzystać z nowoczesnych obiektów z punktami usługowymi oraz toaletami – dodają pracownicy urzędu.

Ponadto w pobliżu znajdzie się parking dla rowerów, w tym w przyszłości stacja miejskiego roweru.

Znacznie zmieni się również teren zlokalizowany przed halą widowiskowo-sportową. Parking przykryty zostanie „zielonym” dachem z klombami. Przez tzw. zieleniec biec będą alejki dla pieszych wraz z kładką dla rowerzystów. Poniżej gruntu powstanie parking, który pomieści 92 samochody oraz postój dla taksówek.

Miejskie Centrum Integracji Transportu fot. UM Jaworzno

Budowa Miejskiego Centrum Integracji Transportu obejmie również prace nad velostradą. Autostrada dla rowerów przebiegać będzie od Osiedla Stałego, przez Podłęże i Centrum do budowanego obecnie odcinka DDR przy ul. Insurekcji Kościuszkowskiej. Drugi fragment pobiegnie stamtąd do Jeziorek i dalej przez las do Ciężkowic

Wartość inwestycji w ramach projektu MCIT szacuje się na ponad 25 mln zł. Blisko 9 mln zł pochodzić będzie z miejskiego budżetu. Pozostała część – 16 mln zł – sfinansowana zostanie przez dofinansowanie unijne. Umowa w tej sprawie została podpisana już na początku roku.

Jak oceniasz sytuację w starostwie będzińskim?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...