Już po raz kolejny w parkach i na osiedlach w Dąbrowie Górniczej zostaną przeprowadzone nocne opryski przeciwko kleszczom i komarom.

Wiosenna pogoda zachęca do spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Coraz częściej wiele osób decyduje się na aktywności w parkach, lasach oraz nad wodą. Wraz z nadejściem cieplejszych dni pojawiły się jednak dokuczliwe insekty, jak komary, meszki czy kleszcze, które skutecznie potrafią uprzykrzyć ciepłe dni.

W Dąbrowie Górniczej chcą temu zaradzić. Podobnie, jak w ubiegłym roku, miasto podjęło decyzję o sezonowych opryskach przeciwko komarom i kleszczom. Objęte nimi będzie ponad 200 ha zielonych terenów miejskich. Będą to m.in. park Zielona, park Hallera, tereny nad Pogorią oraz osiedla mieszkaniowe wraz z przyległymi do nich placami zabaw i siłowniami plenerowymi.

Obecnie trwają prace nad wyłonieniem firmy, która wykona zlecone jej zadanie
w przyjazny dla środowiska sposób. – Produkt, który zostanie do tego wykorzystany będzie bezpieczny zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Dodatkowo dla komfortu wszystkich, a także ochrony populacji „dobrych” owadów, przede wszystkim pszczół, opryski będą dokonywane w nocy, po godz. 22 – mówi Zdzisława Górska-Nieć, zastępca naczelnika Wydział Marki Miasta.

Urzędnicy przewidują trzy tury oprysków. Pierwsza planowana jest na początku czerwca. Następne obejmą miesiące wakacyjne, w odstępach dwutygodniowych.